دبیرعلمی پانزدهمین همایش سالانه انجمن علمی داروسازان ایران:

کنترل بهینه درد در مراکز درمان موجب افزایش رضایتمندی بیماران می‌شود

۱۳۹۵/۰۶/۰۱ - ۱۰:۱۷ - کد خبر: 191183

سلامت نیوز:دبیرعلمی پانزدهمین همایش انجمن علمی داروسازان ایران با بیان اینکه تمام کشورهای دنیا در زمینه مدیریت درد به نقطه ایده‌آل دست پیدا نکرده‌اند، گفت: مدیریت درد در مراکز درمانی موجب افزایش رضایتمندی بیمار از خدمات ارائه شده می‌شود.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از فارس،فرشاد هاشمیان در آستانه برگزاری پانزدهمین همایش سالانه انجمن علمی داروسازان ایران با بیان اینکه کنترل بهینه درد در مراکز درمان و بیمارستان‌ها موجب افزایش رضایتمندی بیماران می‌شود، عنوان کرد: کنترل بهینه درد یک مقوله بسیار مهم در امر رضایتمندی بیماران است به گونه‌ای که اگر سخت‌ترین و بهترین نوع جراحی نیز برای بیماران انجام شود اما در نهایت بیمار دچار درد شود رضایت کافی از نتیجه جراحی نخواهد داشت.

وی افزود: اگر چه در بسیاری از مراکز درمانی کنترل بهینه درد ممکن است به شکل ایده آل انجام نشود اما باید در کشور ما بر روی رسیدن به نقطه مطلوب در این زمینه تلاش بیشتری صورت پذیرد.

دبیرعلمی پانزدهمین همایش سالانه انجمن علمی داروسازان ایران یادآور شد: برخی از جراحی‌ها به بهترین شکل ممکن در کشور ما انجام می‌شود به گونه‌ای که حتی در برخی رشته‌ها سرآمد کشورهای جهان هستیم اما باید در زمینه کنترل بهینه درد نیز اقدامات موثرتری انجام شود به همین دلیل برگزاری چنین همایش‌هایی می‌تواند در ارتقاء علمی گروه پزشکی نقش بسزایی داشته باشد.

وی در بخش دیگری از سخنانش یادآور شد: در سال‌های اخیر علوم پزشکی به شکل همه جانبه در کشور رشد و پیشرفت چشم گیری داشته که این پیشرفت‌ها مرهون سابقه طولانی و ریشه‌های عمیق طب در کشور ما بوده است. در کنار این پیشرفت‌ها به نظر می‌رسد در برخی از نقاط کاستی‌های وجود داشته باشد که ممکن است باعث شود بیمار عمق این پیشرفت را احساس نکند.

هاشمیان در ادامه گفت: از مهم‌ترین بحث‌های کنترل بهینه درد در بیماری‌ها می‌توان به کنترل درد در بیماری‌های مزمن و بدخیم، کنترل درد در شرایط اورژانس به خصوص اورژانس‌های پیش بیمارستانی ، کنترل درد پس از اعمال جراحی و. ... اشاره کرد.

وی در ادامه با توجه به تاثیر برگزاری این همایش، خاطرنشان کرد: توجه دادن جامعه پزشکی، بازآموزی یادآوری دانسته‌های گذشته و بروز رسانی اطلاعات منطبق بر آخرین یافته‌های جهان می‌تواند در ارائه بهینه خدمت، ارتقاء رضایتمندی بیماران و افزایش منزلت درمان‌گران تاثیر داشته باشد.

هاشمیان خاطرنشان کرد: در این همایش تلاش می‌شود مباحث علمی در کنار مباحث اجتماعی و عملیاتی به شکل سخنرانی، پرسش و پاسخ و مباحثات در غالب پانل برگزار می شود

وی افزود: در افتتاحیه این همایش مسئولان عالی رتبه کشوری و برخی از اعضای مجلس شورای اسلامی، مسئولان وزارت بهداشت ،انجمن داروسازان و تعدادی از روسا و دبیران انجمن های علمی کشور به همراه برترین اساتید دانشگاه حضور خواهند داشت.

وی در پایان خاطرنشان کرد: پانزدهمین همایش سالانه انجمن علمی داروسازان ایران از 3 تا 5 شهریور در سالن همایش های رازی برگزار خواهد شد و برای شرکت کنندگان دارای 18 امتیاز بازآموزی است.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
0.39036s, 19q