تمايل شديد به طعمي خاص نشانه بيماري است

۱۳۸۸/۱۱/۱۹ - ۱۱:۲۵ - کد خبر: 19122
تمايل شديد به طعمي خاص نشانه بيماري است
دکتر احمدرضا درستي در گفت وگو با ایسنا با بيان اين مطلب خاطرنشان كرد: کساني که ضعف تغذيه‌اي دارند و يا دچار کم خوني هستند به مواد محرک مانند شيريني و شکلات، علاقه شديدي نشان مي‌دهند و با مصرف آنها احساس نشاط پيدا مي‌کنند.

وي در ادامه ضمن بيان اين که مصرف قرص‌هاي هورموني و به هم خوردن سيستم تغذيه در افراد منجر به تغيير علايق يا تشديد آن نسبت به برخي مواد غذايي مي‌شود، تاکيد کرد: مراجعه به متخصص تغذيه و قرار گرفتن تحت نظر پزشک بهترين و اولين راه برخورد با اين علايق افراطي است.

عضو هيات علمي دانشگاه علوم پزشکي تهران تصريح کرد: البته افرادي هم عادات افراطي به خوردن مواد شور يا ترش دارند که اغلب اين افراد فشارخون بيش از حد پايين يا بالا دارند و بنا به تجربه با خوردن اين مواد احساس بهتري دارند. اين در حالي است که تنها عده کمي از آنها نياز واقعي به خوردن شوري يا ترشي براي افزايش يا کاهش فشار خونشان دارند و اغلب آنها به اشتباه عادت به خوردن اين طعم‌ها پيدا کرده‌اند در نتيجه نه تنها به حل مشکل خود کمک نمي‌کنند بلکه احتمال ابتلا به ضايعات قلبي عروقي را نيز در خود افزايش خواهند داد.

دكتر درستي در پايان ضمن اشاره به اين که علاقه شديد به مواد شور يا ترش، اغلب نشانه مشکل جسمي و گاه رواني است، تاکيد کرد: در صورت وجود چنين عاداتي، مناسب‌ترين راه مشورت با متخصص و بررسي علت زمينه‌اي است.
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
2.49347s, 18q