پايگاه تغذيه سالم در مدارس

ايجاد پايگاه تغذيه سالم در مدارس توسط شركت شير پاستوريزه پگاه خوزستان

۱۳۸۸/۱۱/۲۷ - ۱۱:۳۲ - کد خبر: 19152
ايجاد پايگاه تغذيه سالم در مدارس توسط شركت شير پاستوريزه پگاه خوزستان

براساس تفاهم نامه منعقد شده كارخانه شير پگاه خوزستان با آموزش و پرورش ، 25 پايگاه تغذيه سالم در مدارس ايجاد مي شود . مهندس علي اسديان مديرعامل شير پگاه خوزستان اظهار كرد: كارخانه پگاه خوزستان تمام هزينه هاي اين پايگاه ها را به عهده مي گيرد و آنها را مجهز به تمام محصولات بهداشتي لبنياتي مي كند . اين پايگاه ها در دانشگاه ، مدارس و اردوگاه هاي آموزش و پرورش احداث مي شوند .
اسديان به مسئولان دامپزشكي و بهداشت استان پيشنهاد طرح تدوين مشترك براي جلوگيري از عرضه شير فله را داد و تصريح كرد : شير فله عامل انتقال بسياري از بيماريهاست و ما توصيه
مي كنيم شير فله كنترل و به كارخانه فرستاده شود تا پس از انجام آزمايشات لازم و مجازبودن از نظر بارميكروبي به صورت پاستوريزه و استريليزه در اختيار مردم قرار گيرد .
همچنين دكتر محمود نجفي عرب مديرعامل صنايع شير ايران در سمينار گردهمايي صنايع شير ايران كه در اهواز برگزار شد ظرفيت توليد محصولات لبني در كشور را بسيار زياد دانست و سرمايه گذاري صورت گرفته را متناسب اعلام كرد .
دكتر نجفي ، لبنيات را براي افزايش سلامتي مردم ضروري و يكي از شاخص هاي مهم سلامت عنوان و تصريح كرد : بايد شاخص و ميزان مصرف لبنيات در ايران افزايش يابد ، در حال حاضر سرانه مصرف لبنيات در كشور 80 كيلوگرم است كه شاخص خوبي نيست و بايد اين رقم را به
180 كيلوگرم در سال افزايش يابد .

مديرعامل صنايع شير ايران توانمنديهاي كشور در زمينه توليد محصولات لبني را بسيار خوب ارزيابي كرد و اظهار داشت : با افزايش شاخص سرانه مصرف لبنيات در كشور هزينه هاي درمان بسياري از بيماري ها مانند : پوكي استخوان را كه در كشور بين 40 تا 45 سال است ، كاهش دهيم . وي توليد شيرخام در كشور را ناكافي خواند و اذعان داشت در توليد شير خام مطابق با برنامه عقب هستيم و ضرورت دارد سرمايه گذاري بيشتري در اين بخش صورت گيرد .


دكتر نجفي ميزان توليد شيرخام را در حال حاضر 6 ميليون و 700 هزار تن اعلام كرد و آن را نيازمند توسعه دانست .
مديرعامل صنايع شير ايران ، شاخص كيفي شير خام و حركت دادن جامعه به سمت مصرف شير پاستوريزه و استريليزه را از مسائل بسيار مهمي خواند كه نيازمند برنامه ريزي است ، وي سال اصلاح الگوي مصرف را فرصت بسيار خوبي ، براي تغيير الگوي مصرف لبنيات ، اعلام كرد و افزود وظيفه صنعت تنوع محصولات توليدي است مانند : محصولات سلامت بخش پروبيوتيك و توليد محصولات با انواع طعم ها براي سليقه هاي متفاوت مي باشد .
دكتر نجفي عرب، فراوري شير را شامل بخش صنعتي و سنتي اعلام و تصريح كرد : در كشور توليدشير صنعتي مطابق با استاندارد بين المللي است و در اين بخش مشكل خاصي وجود ندارد اما در بخش سنتي كه شير در مناطق توليد مي شود و تا هنگام انتقال به كارخانه مدت زماني صرف مي شود ، اين مدت زمان باعث كاهش كيفيت شير خواهد شد .

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
5.02429s, 18q