ساخت كليدي دارويي براي خاموش كردن روند رشد تومور سرطاني

۱۳۸۸/۱۱/۲۷ - ۱۲:۰۴ - کد خبر: 19155
ساخت كليدي دارويي براي خاموش كردن روند رشد تومور سرطاني

سلامت نیوز: دانشمندان به تازگي موفق به ابداع يك راه كار جديد دارويي سريع و ضد سرطاني شده‌اند كه حاصل آن توليد دارويي كارآمد براي متوقف كردن روند رشد تومورهاي سرطاني كليه و پانكراس در موشها است.

محققان مركز سرطان مورس در دانشگاه كاليفرنيا، دارويي را كشف كرده‌اند كه به يك كليد مولكولي متصل مي‌شود. اين كليد مولكولي در سلولهاي سرطاني و عروق خوني مرتبط با سرطان يافت مي‌شود و دارو مي‌تواند اين كليد مولكولي را در وضعيت خاموش قرار دهد.

ديويد چريش پروفسور و معاون بخش پاتولوژي در دانشكده پزشكي دانشگاه كاليفرنيا و مركز سرطان مورس كه سرپرستي اين پژوهش را عهده دار بوده است، خاطرنشان ساخت: ما در اين آزمون كليد كنياز را در سلولهاي سرطاني و عروق خوني مرتبط با تومور در حالت خاموش قفل كرديم.

روش جديد تركيب دانش شيمي و فناوري ابر رايانه‌ها است كه امكان معاينه و بازرسي سريع و توليد داروهاي انتخابي‌تر براي نابودسازي تومور را فراهم مي‌سازد. در اين روش داروها مي‌توانند سيگنال دهي آنزيمي رشد تومور را به نيمه رسانده و كاهش دهند.

شرح اين دستاورد جديد در زمينه كنترل و مقابله با بيماري سرطان در نشريه آنلاين پيشرفت‌هاي آكادمي ملي علوم به چاپ رسيده است.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
1.54994s, 19q