رنج مضاعف بيماران سرطاني درتهيه داروي3ميليون توماني!

۱۳۸۸/۱۱/۲۸ - ۱۰:۴۴ - کد خبر: 19160
رنج مضاعف بيماران سرطاني درتهيه داروي3ميليون توماني!
دكتر رمضاني در گفت‌وگو با ايسنا خاطرنشان كرد: از آنجا كه تعداد بيماران زياد و سقف اعتبارات محدود است، بسياري از بيماراني كه اين دارو را دريافت مي‌كنند به علت هزينه زياد ناراضي‌اند و وزارت بهداشت نمي‌تواند به بيماراني كه واقعا مستحق دريافت اين دارو هستند بيشتر از 30 درصد كمك كند.

وي درباره چگونگي حمايت از بيماران مبتلا به سرطان گفت: مجلس شوراي اسلامي در سال 1385 قانوني تحت عنوان اعتبارات بند ب تبصره 15 براي حمايت از بيماران صعب العلاج تصويب كرد. به اين ترتيب براي بيماري سرطان، قطب‌هايي تعريف شد تا اعتبارات مربوطه در قطب‌ها براي بيماران سرطاني نيازمند هزينه شود؛ چرا كه ممكن است يك بيمار از وضع مالي مناسبي برخوردار باشد و مستحق دريافت وجه نباشد.

رييس اداره سرطان با بيان اين كه روح اين قانون، حمايت از بيماران بي‌بضاعت است، افزود: به اين ترتيب هشت شاخص حمايتي شامل ميزان تحصيلات، وضعيت درآمد، مسكن و ... براي حمايت از بيماران سرطاني بي بضاعت تعريف شده و بر اساس اينكه بيمار بي‌بضاعت در چه شاخصي قرار مي‌گيرد از 30 تا 100 درصد كمك برخوردار مي‌شود. در مجموع اكنون بيماران سرطاني به 61 قطب سرطاني كشور مراجعه كرده و پس از شاخص بندي مددكار، براي درمان تحت حمايت قرار مي‌گيرند.

دكتر رمضاني، 63 قلم از داروهاي درمان سرطان را تحت حمايت عنوان كرد و در رابطه با مشكلات برنامه حمايتي از بيماران صعب‌العلاج از جمله بيماران سرطاني به ايسنا گفت: وزارت بهداشت نمي‌تواند برخي از داروهاي سرطاني از جمله هرسپتين، اوستين و ... را به صورت 100 درصد تحت حمايت قرار دهد؛ چرا كه اين داروها از جمله داروهايي هستند كه اقتصاد وزارت بهداشت را فلج مي‌كنند و از طرف ديگر تعداد بيماران زياد و سقف اعتبارات محدود است. اين امر ممكن است نارضايتي بيماران در سطح كشور را سبب شود.
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
0.21927s, 18q