هورمون اوكسي توسين، علائم اختلال اوتيسم را بهبود مي‌بخشد

۱۳۸۸/۱۱/۲۸ - ۱۱:۱۳ - کد خبر: 19171
هورمون اوكسي توسين، علائم اختلال اوتيسم را بهبود مي‌بخشد
‌هورمون اوكسي توسين به هورمون محبت و دوست داشتن معروف است.

محققان در آزمايشهاي جديد خود روي اين اسپري هورموني دريافته‌اند؛ مبتلايان به اوتيسم كه اين اسپري را استنشاق مي‌كنند به طور موقتي رفتارهايشان تغيير كرده و اجتماعي‌تر و قابل اطمينان‌تر مي‌شوند.

اين تحقيق روي 13 بيمار با عملكردهاي بالاي اوتيسمي انجام گرفته و نتايج اميدواركننده‌اي داشته است.

پژوهشگران فرانسوي در مركز تحقيقات نوروساينس در انستيتو علوم ذهني در اين باره خاطرنشان كردند كه در صورت استفاده از اوكسي توسين بيماران اوتيسمي نسبت به ديگران واكنش‌هاي قوي‌تري از خود بروز مي‌دهند و رفتارهاي اجتماعي آنها مناسب‌تر مي‌شود. در صورتي كه آزمايشات بعدي اين تكنيك را مورد تاييد قرار دهد، مي‌تواند روشي موثر و كارآمد براي بهبود علائم اين بيماري باشد.

به گزارش ايسنا، اوتيسم يا درخودماندگي يك ناتواني پيچيده رشدي است كه معمولا در سه سال اول زندگي ظاهر مي‌شود.

اين عارضه نتيجه احتمالي عصب شناختي است كه بر كاركرد طبيعي مغز تاثير مي‌گذارد و رشد آن را در نواحي مربوط به ارتباط و تعامل اجتماعي دچار اشكال مي‌كند.

علائم و نشانه‌هاي اصلي اوتيسم شامل اختلال در ارتباط و مراودات اجتماعي و رفتارهاي تكراري است. كودكان مبتلا به اوتيسم ممكن است، مشكلاتي در صحبت كردن با ديگران داشته باشند يا هنگامي كه با آنها صحبت مي‌كنيد به چشم‌هاي شما نگاه نكنند.

به طور كلي افرادي كه مبتلا به اوتيسم در سه زمينه مراوده اجتماعي، ارتباط اجتماعي و تخيل دچار اشكال هستند، رفتار تكراري و مقاومت در مقابل تغيير روال كار و زندگي نيز جزو خصوصيات فرد اوتيستي است. علت به وجود آورنده اوتيسم نامعلوم است. اوتيسم در تمام طول عمر با فرد باقي مي‌ماند و علاجي قطعي براي آن وجود ندارد، اما درمان مي‌تواند به مبتلايان كمك كند. درمان‌هايي كه براي اوتيسم به كار مي رود، شامل رفتار درماني و ارتباط درماني و داروهايي براي كنترل علائم مبتلايان است.
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
0.34674s, 19q