معاون وزير بهداشت : استقبال از واکسن آنفلوآنزاي A کم است

۱۳۸۸/۱۱/۲۹ - ۱۰:۲۴ - کد خبر: 19181
 معاون وزير بهداشت : استقبال از واکسن آنفلوآنزاي A کم است
" حسن امامي رضوي " روز چهارشنبه در حاشيه برگزاري همايش ملي بسيج سلامت و اصلاح الگوي مصرف در جمع خبرنگاران ، فروکش کردن موقتي موج آنفلوآنزا در کشور ، وجود رضايت نامه قبل از تزريق واکسن و ترس از عوارض احتمالي را از جمله علل مهم استقبال نه چندان زياد از واکسيناسيون ياد شده برشمرد .
امامي رضوي با بيان اينکه براي مرحله نخست اين واکسيناسيون ، 300 هزار دوز واکسن در دانشگاه هاي علوم پزشکي توزيع شد ، گفت : از اين ميزان ، حدود 10 درصد مصرف شده است .
وي با اشاره به اينکه پيش بيني مي شود ، اواخر اسفند ماه امسال ، موج احتمالي آنفلوآنزا در کشور ايجاد شود ، به گروه هاي در معرض خطر تاکيد کرد که حتما واکسيناسيون ياد شده را انجام دهند .
وي همچنين در باره بيماران قلبي و ديابتي نيز گفت : اين افراد هر چند هنوز جزو افراد در معرض خطر و در اولويت تزريق قرار نگرفته اند اما اگر به مراکز بهداشتي درماني براي تزريق واکسن مراجعه کنند مي توانند واکسيناسيون را انجام دهند .

*** وضعيت بيمارستان ها خوب نيست
وي با بيان اينکه بدهي بيمه ها به بيمارستان هاي دولتي بسيار زياد است ، گفت : اين موضوع باعث شده که بيمارستان ها از وضعيت مناسبي برخوردار نباشند .
امامي رضوي به بدهي بيمه خدمات درماني اشاره کرد و گفت : اين بيمه در زمان حاضر درخواست متمم بودجه براي پرداخت بدهي خود را داشته که اميدواريم با درخواست اين سازمان ، موافقت شود .
اين مقام مسوول در وزارت بهداشت ،‌درمان وآموزش پزشکي ، بدهي بيمه خدمات درماني را حدود 300 ميليارد تومان و حدودا همين ميزان را براي سازمان تامين اجتماعي برشمرد .
وي در خصوص سرانه درمان براي سال آينده نيز گفت : اين سرانه براي امسال حدود هفت هزار تومان است که با توجه به تورم و هدفمند شدن يارانه ها اين ميزان بايد بين 30 تا 40 درصد افزايش يابد .
امامي رضوي در خصوص طرح پزشک خانواده نيز گفت : در زمان حاضر سرشماري شهر هاي زير يکصد هزار نفر پايان يافته است .
وي اظهار اميدواري کرد که در سال آينده هر دانشگاه علوم پزشکي طرح پزشک خانواده را براي يک شهر کمتر از يکصد هزار نفر جمعيت تحت پوشش خود اجرا کند .
وي همچنين با اشاره به اصلاح الگوي مصرف در نظام سلامت افزود : اين موضوع از جمله نياز سنجي نيروي انساني و تجهيزات در حوزه سلامت انجام شده اما بايد در زمينه دارو و مصرف منطقي آن اقدامات بيشتري انجام شود .
نخستين همايش ملي دو روزه بسيج سلامت و اصلاح الگوي مصرف امروز در تالار امام بيمارستان امام خميني برگزار شد .
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
2.58383s, 18q