محققي : ‌ايران عادلانه ترين ساختار نظام سلامت را در دنيا دارد

۱۳۸۸/۱۱/۲۹ - ۱۰:۳۹ - کد خبر: 19187
 محققي : ‌ايران عادلانه ترين ساختار نظام سلامت را در دنيا دارد
دکتر " محمد علي محققي "‌ روز چهارشنبه در آيين همايش ملي بسيج سلامت و اصلاح الگوي مصرف گفت : ساختار عادلانه نظام سلامت در تبلور و ايجاد وزارت بهداشت ، درمان و آموزش پزشکي ايجاد شده که در آن خدمات درماني با آموزش ، ادغام شده است .

محققي گفت :‌اين در حالي است که در بسياري از کشورهاي دنيا ، آموزش پزشکي يک جريان منفک از خدمات سلامت بشمار مي آيد و به همين علت است که دانشمندان حوزه سلامت به اين نتيجه رسيدند که بسياري از دانشکده هاي پزشکي ، پاسخگوي نيازهاي مردم در حوزه خدمات درماني نيست .

وي گفت :‌ با ادغام آموزش و درمان وتشکيل وزارت بهداشت ، درمان وآموزش پزشکي ، تمام دانشگاه هاي علوم پزشکي کشور وظيفه پاسخگويي به جمعيت تحت پوشش خود را دارند .

وي در بخش ديگري از سخنانش به تربيت نيروي انساني در حوزه سلامت اشاره کرد و افزود : در زمان حاضر هيچ نيروي انساني در اين حوزه تربيت نمي شود مگر اينکه براي پاسخگويي به نياز هاي مردم تربيت شده باشد و اين موضوع يک اصلاح هوشمندانه سياست هاي تربيت نيروي انساني بشمار مي ايد .

محققي ، افزايش دسترسي به خدمات بهداشتي و درماني در کشور و تلاش براي ماندگاري نيروي انساني متخصص در مناطق کشور را يکي ديگراز عادلانه ترين شاخص هاي بخش سلامت برشمرد.

معاون آموزشي وزارت بهداشت ، گفت :‌ به عنوان نمونه استان سيستان و بلوچستان که تا قبل از انقلاب به تعداد انگشت هاي دست پزشک متخصص نداشت ، خوشبختانه امروز تعداد زيادي متخصص را در خود جاي داده به گونه اي که امروز يکي از قطب هاي چشم پزشکي کشور بشمار مي آيد .
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
2.36678s, 18q