برنامه حاكميت خدمات باليني از ابتداي سال آينده مورد توجه جدي قرار مي‌گيرد

۱۳۸۸/۱۱/۲۹ - ۱۱:۰۲ - کد خبر: 19197
برنامه حاكميت خدمات باليني از ابتداي سال آينده مورد توجه جدي قرار مي‌گيرد
در پيام وزير بهداشت آمده است: «دستيابي به اهداف چشم انداز 20 ساله ايران بدون فراهم سازي خدمات سلامت موثرعادلانه و با هزينه مناسب و آگاهي مردم امکان پذير نيست از اين رو وظيفه نظام سلامت در گسترش و ارتقاء و اثربخشي در خدمات بهداشتي حوزه سلامت اهميت دارد. عملکرد نظام سلامت نقش مهمي در ارتقاي شاخص‌هاي توسعه انساني و اهداف هزاره دارد. در اين ميان با توجه به گستردگي توسعه بهداشت و درمان در کشور ارتقاء خدمات بيمارستاني رکن اساسي در پيشرفت و از شاخص‌هاي سلامت کشور است. در شرايطي که بيش از 90 درصد زايمان‌ها در کشور در بيمارستان‌هاي کشور انجام مي‌گيرد با همکاري نظام مند ميان شبکه بهداشت، درمان و پزشک خانواده و سطوح خدمات بيمارستاني در قالب نظام ارجاع شاخص‌هاي مرگ و مير را بهبود مي‌بخشد.»

در ادامه اين پيام آمده است: «با توجه به محورهاي تنظيم شده در کنگره مديريت بيمارستاني، ارايه خدمات در قالب برنامه حاکميت خدمات اعمال مي شود. به کاربردن روش‌هاي مفيد بهبود منابع و تجهيزات در بيمارستان از برنامه‌هاي جدي در وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکي است که در اين کنگره مورد توجه قرار مي‌گيرد.»

دستجردي تصريح کرد: از ابتداي سال آتي برنامه حاکميت خدمات باليني به طور جدي مورد توجه دانشگاه‌ها و بيمارستان‌ها خواهد بود و منشور آن در اختيار دست اندرکاران قرار مي‌گيرد.

وي در اين پيام افزود: «گسترش گردشگري سلامت هم در برنامه چهارم توسعه و هم در برنامه پنجم توسعه مورد انتظار جدي سياستگزارانه بوده است. توسعه اين خدمات بدون همکاري بخش‌هاي نزديک با موضوع گردشگري سلامت امکان پذير نخواهد بود و اين کنگره فرصت مناسبي براي تعامل صاحب نظران بخش‌هاي مرتبط قابل تصور است.

گسترش برنامه‌هاي گردشگري سلامت با توجه به شرايط کشور مي‌تواند بهبود خدمات سلامت را فراهم آورد. در اين حال برنامه‌هاي گردشگري سلامت بدون توجه به تاثير آن در نظام سلامت کشور مي‌تواند اثرات نامطلوبي را به همراه داشته باشد که اين کنگره فرصت مناسب براي تبادل نظر بين صاحب نظران است. تجربه چند ساله کشور در مسيرهاي توسعه بيشتر در گردشگري سلامت مورد توجه سياستگزارانه بوده است که اخيرا توافقي با معاون رياست جمهوري انجام گرفته و اميد است کشور ما با توجه به ظرفيت عظيمي که دارد به عنوان قطب مداواي بيماران در منطقه نقش حياتي را ايفا کند.»
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
2.10627s, 18q