مصرف چاي داغ و برنج دودي ممنوع!

۱۳۸۸/۱۲/۰۳ - ۱۱:۲۷ - کد خبر: 19229
مصرف چاي داغ و برنج دودي ممنوع!
چاقي و افزايش وزن را از ديگر عوامل خطر سرطان‌ها عنوان كرد و گفت: ‌افراد چاق و داراي افزايش وزن در معرض خطر بسياري از سرطان‌ها از جمله كولون، كليه، اندومتر رحم، ‌تخمدان، پانكراس و حتي سرطان معده قرار دارند.

وي تاكيد كرد: جلوگيري از چاقي نه تنها مبارزه با سرطان بلكه مبارزه با بسياري از بيماري‌هاي غيرواگير از جمله بيماري‌هاي قلبي - عروقي، فشار خون، بيماري‌هاي مفصلي و سكته‌هاي مغزي است.

مصرف چاي داغ سرطان‌زاست

برنج دودي و ماهي دودي با بسياري از سرطان‌ها در ارتباطند

دكتر رمضاني تغذيه را از ديگر عوامل خطر سرطان‌ها عنوان كرد و گفت:‌ تغذيه نيز ارتباط زيادي با بروز سرطان‌ها دارد. به عنوان مثال مصرف چاي داغ سرطان زاست؛ اين در حالي است كه در بسياري از استان‌هاي كشور فرهنگ مصرف چاي داغ جا افتاده است. بر اين اساس فرهنگسازي در جهت پرهيز از مصرف چاغ داغ ضروري است.

وي با بيان اين كه سرطان‌هاي مري و معده با مصرف مايعات داغ در ارتباطند، گفت: سرطان مري در جمعيت مردان و زنان كشور، جزو سرطان‌هاي شايع است.

دكتر رمضاني وجود نيتريت در مواد غذايي را نيز سرطان‌زا عنوان كرد و گفت: وجود نيتريت در آب و همچنين استفاده از آن به عنوان ماده نگهدارنده در مواد غذايي سرطان‌زاست. برنج دودي و ماهي دودي نيز غذاهاي ايمني نيستند و ثابت شده كه با بسياري از سرطان‌ها ارتباط دارند.

به گفته وي، بسياري از عفونت‌ها نيز در كشورهاي مختلف با سرطان‌ها ارتباط دارند؛ به عنوان مثال هپاتيت B با سرطان كبد ارتباط مستقيم دارد كه خوشبختانه راه مبارزه با سرطان كبد از چند سال گذشته با واكسيناسيون در كشور آغاز شده است. ويروس پاپيلوم انساني نيز با سرطان دهانه رحم ارتباط مستقيم دارد و برخي كتاب‌ها بيش از 90 درصد عامل سرطان گردنه رحم را همين ويروس عنوان مي‌كنند.
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
0.71158s, 19q