به خانه شير آزادي عمل بيشتري داده شود

۱۳۸۸/۱۲/۰۸ - ۱۱:۱۷ - کد خبر: 19266
به خانه شير آزادي عمل بيشتري داده شود

دكتر غلامرضا قرباني در گفت‌وگو با ایسنا، اظهار كرد: خانه شير بايد بتواند از گاوداران حمايت و آن‌ها را توجيه و آموزش دهد. چراكه صنعت گاوداري نشان داده كه قابليت‌هاي بالايي دارد و اگر خانه شير بتواند از آن‌ها حمايت‌هاي مختلفي داشته باشد، قطعا در سيستم دامپروري تاثيري زيادي دارد.

به گفته‌ي وي، در صنعت شير نسبت به طيور، گوسفندداري و گاوگوشتي شاهد توسعه و پيشرفت‌هاي بيشتري هستيم. بخشي از اين توسعه به دليل آن است كه عمده آن در اختيار بخش خصوصي قرار گرفته است.

رييس دانشگاه صنعتي اصفهان تاكيد كرد: بايد به خانه شير آزادي عمل بيشتري داده شود و دولت كمتر دخالت كند. چراكه صنعت شير همواره نشان داده يكي از صنايع الگوي ماست و اگر دولت كمتر دخالت كند مي‌تواند كاملا توسعه يابد و رشد خوبي داشته باشد.

قرباني يادآور شد: در حال حاضر ميانگين توليدات در صنايع شير افزايش يافته است و هميشه اين صنعت يك الگوي خصوصي‌سازي در صنعت دامپروري بوده است. از اين جهت بقيه صنايع در دامپروري و كشاورزي نيز بايد از صنعت شير الگو بگيرند.

اين متخصص علوم دامي افزود: در دنياي امروز چاره‌اي نيست كه از پتانسيل‌ها به نحو احسن استفاده شود و صنعت گاوداري نشان داده اين پتانسيل‌ها را داراست.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
1.55555s, 18q