افزايش40درصدي بودجه 89 وزارتخانه نسبت به بودجه پايه 88

۱۳۸۸/۱۲/۱۰ - ۱۱:۳۶ - کد خبر: 19280
افزايش40درصدي بودجه 89 وزارتخانه نسبت به بودجه پايه 88
دكتر حسن امامي رضوي در گفت‌وگو با ايسنا، با اشاره به موافقت معاونت برنامه‌ريزي و نظارت راهبردي رياست جمهوري با جبران هزار و 200 ميليارد تومان از كسري‌هاي وزارت بهداشت، گفت: در صورت در نظر گرفتن جمع متمم بودجه سال جاري وزارت بهداشت با بودجه پايه 88، افزايش بودجه براي سال آينده پنج درصد است.

وي با بيان اين كه با در نظر گرفتن بودجه پايه سال 88 و بودجه سال 89، 40 درصد افزايش بودجه وزارت بهداشت مشاهده مي‌شود، ابراز اميدواري كرد كه متمم بودجه سال 88 مصوب مجلس هر چه سريع‌تر به وزارت بهداشت اختصاص يابد.

معاون سلامت وزير بهداشت گفت: البته اين افزايش بودجه وزارتخانه براي سال آتي كه نسبت به جمع متمم پنج درصد است ممكن است مقداري مشكلات براي وزارت بهداشت داشته باشد. اما از آنجا كه اين متمم تا پايان امسال پرداخت مي‌شود به نوعي كمبود اعتبارات را پوشانده و اثرات تورمي نيز در آن ديده شده است.

وي در رابطه با مشكلات احتمالي وزارت بهداشت در سال آتي گفت: اكنون نمي‌توان گفت كمبودها چقدر خواهد بود. بايد بودجه از مجلس خارج شود و سپس درباره آن اظهار نظر كرد.

دكتر امامي رضوي در رابطه با چگونگي پرداخت متمم بودجه سال جاري به وزارت بهداشت، گفت: مقرر شده تعهدات به صورت مرحله‌اي پرداخت شود. در مجموع اين متمم بودجه 88 تا پيش از پايان سال پرداخت مي‌شود. اين‌ كسري اعتبارات وزارت بهداشت عمدتا بدهي‌هاي پرسنلي و تعهدات و هزينه‌هاي دانشگاه‌هاي علوم پزشكي است.
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
0.72735s, 18q