شانس شما فقط یک روز است!

۱۳۸۸/۱۲/۱۱ - ۱۱:۲۹ - کد خبر: 19290
شانس شما فقط یک روز است!
باید گفت که هیچ زمان مشخصی وجود ندارد که احتمال بارداری بعد از آمیزش صفر و یا غیر ممکن باشد. بعد از هر آمیزشی امکان باردارشدن وجود خواهد داشت. اما با این حال در طول چرخه و سیکل قاعدگی زمانی وجود دارد که امکان بارداری در آن حداکثر و حداقل خواهد بود.
یک تخمک در طول دوران تخمک گذاری آزاد خواهد شد که امکان باردار شدن آن 12 تا 24 ساعت بعد از رها شدن است. شاید دلیل این که می گویند امکان بارداری در هر سیکل قاعدگی فقط یک مرتبه است ناشی از این حقیقت باشد!
با این حال بعضی مواقع بیش از یک تخمک رها می شود که ممکن است بیش از دو روز در دسترس باشد. بعلاوه امکان ماندگاری اسپرم در رحم و لوله های فالوپ نیز تا بیش از 5 روز است . چند روزی به طول می انجامد تا اسپرم به لوله های فالوپ راه یافته و به تخمک برسند، با توجه به این روند در طول یک هفته -درست 5 روز قبل از تخمک گذاری تا دو روز بعد از تخمک گذاری – اگر آمیزشی داشته باشید امکان بارداری شما افزایش می یابد.
و اما بررسی زمان دقیق تخمک گذاری به قرار زیر می باشد.
تخمک گذاری 14 روز قبل از شروع قاعدگی بعدی انجام می شود(برخلاف تصور عمومی که گمان می کنند تخمک گذاری 14 روز بعد از آخرین قاعدگی صورت می گیرد). استثنایی که در این زمینه وجود دارد این است که اگر سیکل قاعدگی 28 روزه باشد، تخمک گذاری 14 روز قبل و 14 روز بعد از آخرین قاعدگی امکان پذیر است. مشکلی که در این زمینه وجود دارد این است که محاسبه برای زمان امیزش به نیت باردار شدن و با توجه به زمان تخمک گذاری به سختی صورت می گیرد و اصولا محاسبه درستی از آب در نمی اید و اگر چرخه قاعدگی منظمی نداشته باشید امکان محاسبه سخت است. برای مثال اگر شما چرخه قاعدگی 30 روز باشد ، زمان تخمک گذاری روز 16 است که از شروع آخرین قاعدگی محاسبه می شود. اما اگر چرخه قاعدگی به طول انجامد محاسبه دقیق برای تخمین زمان تخمک گذاری نیاز به کمک دارد.
با توجه به این حقیقت که چرخه قاعدگی و زمان تخمک گذاری در هر فرد فرق می کند ، تخمین زمانی برای اجتناب از آمیزش و بارداری نیز سخت خواهد بود.
اگر در طول قاعدگی امیزشی صورت گیرد و تخمک گذاری نیز در اوایل چرخه انجام شود، امکان بارداری زیاد خواهد بود.
به خاطر داشته باشید که شناخت سیکل قاعدگی راهی برای ارتقای شانس باردار ی است نه اجتناب از آن. اگر واقعا در صدد پیشگیری از بارداری هستید باید علاوه بر در نظر گرفتن زمان، وسایل و روش های موثرتری استفاده کنید.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
نظرات
سارا
سلام وقت بخير ممنون از مطالب مفيدتون
من روز تخمك گذاري اقدام كردم براي بارداري ميخواستم بدونم بايد روزهاي بعدي هم انجام بدم يا فقط اون روز كافي و باردار ميشم
Atefe
سلام سوال خیلی مهم داشتم. 12 روز پیش قرص لونژیل خورده شده و2روزه که پریود تموم شده که رابطه ی محافظت نشده انجام گرفته احتمال بارداری وجود داره؟بازم لازمه قرص خورده بشه؟
سمین
باسلام
اقدام به بارداری کردم قبلاپریودم منظم و٢٨ روزه بوداماکیست داشتم ۵ماه قرص خوردم رفع شدوپریودم نامنظم شدوزمان تخمک گذاری رونمیتونموتشخیص بدم میخوام بدونم چقدرزمان میبره عوارض قرص تموم شه واینکه ۵روزقبل4رزفبل لزپریودی بعدی احتمال بارداری هست
سلام خواهشا کمک کنید من و نامزدم پنج شنبه باهم نزدیکی داشتیم از اونجایی ک یک روز از پاک شدن من میگذشت و روز پنج شنبه هم لکه بینی داشتم
منی شوهرم درون واژن من ریخته شد ایا امکان بارداری هست
من نمیخام باردار شوم هیچ جلوگیریم نکردم ایا لازمه جلوگیری کنم یا صبر کنم تا موعد قاعدگیم
زود جواب بدین خولهشا
سارا
salam bad az 19 rozz behbode az peryode emkan bardare vojod dare?
0.18239s, 24q