تاكيد وزير بهداشت بر اولويت برنامه‌هاي سلامت روان

۱۳۸۸/۱۲/۱۱ - ۱۲:۲۴ - کد خبر: 19295
تاكيد وزير بهداشت بر اولويت برنامه‌هاي سلامت روان
به گزارش سلامت نیوز ، دكتر وحيد دستجردي در اين جلسه ضمن با اهميت خواندن سلامت رواني – اجتماعي افراد در جامعه گفت: براساس سند چشم‌انداز 20 ساله، ايران در سال 1404 بايد به سالم‌ترين كشور در منطقه تبديل شود كه قطعاً براي رسيدن به اين هدف، توجه به سلامت رواني اجتماعي افراد جامعه حائز اهميت است.
وي افزود: براي رسيدن به سيماي مطلوب ايران در سال 1404، سه برنامه پنج ساله در كميسيون مجلس شوراي اسلامي وجود دارد كه بايد اين برنامه‌ها از سوي صاحبنظران به طور كامل مطالعه شود و با اعمال ديدگاههاي كارشناسي در بخش سلامت رواني – اجتماعي به كميسيون مجلس ارايه شود.
براساس اين گزارش هدف از برگزاري اين كميته كشوري ارايه راهكارها و برنامه‌هاي راهبردي مسولين اين وزارتخانه و صاحب‌نظران در حوزه سلامت رواني اجتماعي است كه با حضور رؤساي پنج كارگروه «فرهنگ و معنويت»، «پيشگيري اوليه»، «پيشگيري‌ثانويه»، «پيشگيري ثالثيه» و «آسيب‌هاي اجتماعي و اعتياد» و به رياست دكتر امامي رضوي معاون سلامت وزارت بهداشت تشكيل شد.
در ادامه اين جلسه معاون سلامت وزارت بهداشت از روساي كارگروه‌ها خواست كه طي مدت زماني سه ماهه و براساس برنامه پنج‌ساله، پنجم اهداف و شاخص‌هاي حوزه سلامت روان را مشخص كنند وي افزود: پس از تامين بودجه لازم، اقدامات اجرايي اهداف تعيين شده و براساس اولويت‌ها شروع خواهد شد.
دكتر امامي رضوي با بيان اين كه سلامت روان يكي از اولويت‌هاي مهم وزارت بهداشت است، گفت: بار بيماري‌هاي رواني اجتماعي مقام دوم در كشور را دارد و در برخي مطالعات تا 20 درصد جامعه را به نوعي گرفتار مي‌كند. براين اساس بايد برنامه‌ها را گسترش داد تا بتوان با اين مشكلات مقابله كنيم.
گفتني است جلسات آتي كميته كشوري سلامت روانی- اجتماعی برای هم اندیشی و ارايه راهكارهاي مناسب در خصوص مسائل بهداشت روانی- اجتماعی کشور با حضور صاحب نظران تشكيل خواهد شد.
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
1.72029s, 18q