تشخيص زودهنگام مننژيت با استفاده از نانوذرات طلا

۱۳۸۸/۱۲/۱۲ - ۱۲:۰۵ - کد خبر: 19310
تشخيص زودهنگام مننژيت با استفاده از نانوذرات طلا
در روشي که دکتر ساپنا تودوکا توسعه داده است از تغيير ايجاد شده در رنگ محلولي از نانوذرات طلا براي شناسايي حضور DNA متعلق به meningococcal استفاده مي‌شود.

تغيير رنگ محلول نانوذرات طلا را مي‌توان با چشم غيرمسلح تشخيص داد و با توسعه بيشترِ اين روش، از آن در تشخيص اين نوع مننژيت در محل حضور بيمار استفاده کرد.

دکتر توکودا مي‌گويد: اميد است که در آينده بتوان از اين روش در تشخيص و درمان زود هنگام مننژيت استفاده کرد؛ اين امر در نهايت موجب کاهش تلفات و عوارض ناشي از اين بيماري خواهد شد.

مننژيت meningococcal بيماري است که به سرعت پيشرفت کرده و در صورت درمان نشدن، مي‌تواند موجب مرگ بيمار شود. حتي در صورت درمان شدن نيز اين بيماري عوارض بسيار شديدي دارد.

با تشخيص زودهنگام اين بيماري مي‌توان با ارائه مناسب‌ترين درمان‌ها به بيماران، از مرگ آنها و يا عوارض شديد ناشي از اين بيماري جلوگيري کرد.

تودوکا مي‌افزايد: «به دليل شدت بالاي اين بيماري و رشد بسيار سريع آن و همچنين طبيعت ميان‌رشته‌اي اين تحقيقات، علاقه‌مند به ادامه اين پژوهش بودم. در اين تحقيقات از ويژگي‌هاي غيرمعمول فيزيکي نانوذرات طلا و برهمکنش‌هاي ميان DNA و اين ذرات در توسعه روشي براي تشخيص توالي خاصي از DNA استفاده شده است.
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
0.34433s, 18q