احمدی نژاد: ملت ايران قله‌هاي پيشرفت را فتح مي‌كند

۱۳۸۸/۱۲/۱۵ - ۱۰:۰۲ - کد خبر: 19315
احمدی نژاد: ملت ايران قله‌هاي پيشرفت را فتح مي‌كند
اين طرح در جهت خوداتكايي ملي در عرصه‌هاي نوين دارويي با سرمايه‌گذاري بنياد 15 خرداد و ستاد اجرايي فرمان حضرت امام خميني(ره) احداث شده است.

اين واحد، بزرگ‌ترين واحد توليد انواع فرآورده‌هاي دارويي ضدسرطان در خاورميانه است و با بهره‌برداري از آن، داروهاي ضدسرطان با كيفيت مناسب‌تر و قيمت ارزان‌تر در دسترس بيماران سرطاني قرار مي‌گيرد.

بر اساس اين گزارش با افتتاح اين واحد، زمينه براي اشتغال 150 نفر از نيروهاي متخصص در اين زمينه فراهم مي‌شود.

رييس‌جمهور در سخناني در مراسم افتتاح اولين توليدكننده انواع فرآورده‌هاي دارويي ضدسرطان در خاورميانه گفت: ملت بزرگ ايران به‌رغم مانع‌تراشي‌هاي دشمنان و بي‌ادبي‌هاي ستمگران عالم، قله‌هاي پيشرفت را يكي پس از ديگري فتح مي‌كند.

به گزارش خبرنگار اعزامي خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا) دكتر محمود احمدي‌نژاد عصر روز چهارشنبه در مراسم افتتاح طرح ملي شركت سبحان انكولوژي (اولين توليدكننده انواع فرآورده‌هاي دارويي ضدسرطان در خاورميانه) در رشت با تبريك ميلاد پيامبر اكرم(ص) و امام جعفر صادق(ع) و ابراز خرسندي از افتتاح اين طرح اظهار كرد: گيلان دژ مستحكم صيانت از موجوديت فرهنگي ايران است؛ سرزمين پرورش مردان و زنان مومن، پاك و انقلابي.

وي افزود: اين ديار، ديار سنگرباني از انديشه‌ الهي و اسلام ناب محمدي(ص) و اخلاق انساني و ارزش‌هاي متعالي و جوانمردي بوده و هست.

وي هم‌چنين با بيان اين‌كه " امروز شاهد به بهره‌برداري رسيدن يك خدمت به مردم عزيزمان هستيم" افزود: به فضل الهي هر روز اخبار حركت پرشتاب ملت ايران به سمت قله‌هاي سعادت و تعالي و علم منتشر مي‌شود و اگر از يك افق دورتر به ايران امروز نگاه كنيم، مشاهده خواهيم كرد يك ملت بزرگ، مصمم و با آرمان‌هاي جهاني و تاريخي عزم خود را جزم كرده تا نه تنها تمام نيازهاي خود را به بهترين وجه تامين كند، بلكه به‌ رغم مانع‌تراشي‌هاي دشمنان و بي‌ادبي‌هاي ستمگران عالم، قله‌هاي پيشرفت را يكي پس از ديگري فتح مي‌كند.

وي گفت: اگر زماني كاري در ايران مي‌شد، مي‌گفتند اين كار يك تك‌ستاره بوده، با كمك‌هاي ديگران انجام شده و ايرانيان نمي‌توانند به تنهايي كاري را انجام دهند؛ اما امروز ببينيد طيف وسيعي از خدمات، نوآوري‌ها و ابتكارات در ايران مي‌جوشد و خلق مي‌شود و پيچيده‌ترين عرصه‌هاي علمي و فني در دست انديشمندان ماست.

رييس‌جمهور خاطرنشان كرد: همين پروژه با توضيحاتي كه مسوولان امر ارائه كردند باعث غرور و شادي از صميم دل است و اقداماتي كه در اين پروژه انجام شده، بسيار ارزشمند است. امروز دانش ايران زمين نه تنها در بسياري از عرصه‌ها در مرزهاي دانش حركت مي‌كند بلكه افتخار ما اين نيز هست كه قريب به اتفاق دانش‌ها بومي است؛ از هوافضا و صنايع دفاعي و پيشرفت‌ها در نانوتكنولوژي و هسته‌يي بگيريد تا كارهاي تحقيقاتي بر روي انواع بذرهاي كشاورزي و روش‌هاي درمان بيماري و تجهيزات پزشكي و داروسازي.

وي با بيان اين‌كه " امروز ملت ايران خود را پيدا و عزمش را براي فتح قله‌هاي علم و پيشرفت جزم كرده است" گفت: در يك دوره‌ تاريخي ايران گم شد و در صحنه‌ عالم كم‌پيدا شد، اما تجربه‌ تاريخي نشان مي‌دهد هر وقت ملت ايران خود را پيدا مي‌كند دنيا را تحت تاثير قرار مي‌دهد و هيچ مانعي نمي‌تواند در برابر حركت آن قرار بگيرد، و اين اتفاق اكنون افتاده و ملت ايران خود را پيدا كرده و اين اول كار است.

احمدي‌نژاد گفت: معناي اين سخن اين نيست كه مشكل و ضعفي وجود ندارد، بلكه مهم عزم يك ملت براي حل مشكلات و رسيدن به قله‌هاي بلند است.

وي افزود: خدا را شكر مي‌كنيم كه امروز ملت ايران تصميم گرفته در مسير پيشرفت و عزت حركت كند.

وي با بيان اين‌كه " وقتي ملت ايران خود را پيدا كند هيچ‌كس حريفش نمي‌شود" ادامه داد: تجربه‌ تاريخي اين را نشان داده است.

رييس‌جمهور هم‌چنين با اشاره به پيشرفت‌هاي ايران در زمينه‌ هسته‌يي، استفاده از انرژي صلح‌آميز هسته‌يي و مانع‌تراشي دشمنان در راه پيشرفت كشورمان خاطرنشان كرد: آن‌ها زماني به ما مي‌گفتند كه ايران نبايد غني‌سازي داشته باشد و نبايد در اين راستا كاري بكند، ولي ملت ايران در اين مسير حركت كرد و اكنون آن‌ها از آن موضع قبلي به اين موضع رسيده‌اند و مي‌گويند بياييد در خارج از ايران مبادله سوخت انجام دهيد؛ در واقع مي‌بينيد از آن موضع اولي به كجا رسيده‌اند.

وي افزود: ملت ايران موانع را از سر راه برداشت و سنگين‌ترين تهديدها و تحريم‌ها را پشت سر گذاشت. امروز تهديدي وجودد ندارد. چه كسي مي‌خواهد تهديد ايجاد كند؟ امروز مسير پيشرفت ملت ايران هموار شده و دشمنان تلاش مي‌كنند ذهن متخصصان ملت ما را به مسائل فرعي معطوف كنند. ماجراهاي قلابي با تبليغات و رسانه ايجاد مي‌كنند تا ذهن متخصصان ما را به مسائل فرعي معطوف كنند ولي آن‌ها موفق نخواهند شد و من يقين دارم آن‌ها نخواهند توانست. ملت ايران يك ملت بيدار، متحد و آرماني است و اهداف و خواسته‌هايش را محقق و در اين راه حركت مي‌كند؛ چنان‌كه اگر تمام شياطين دنيا نيز جمع شوند، تا مانع ملت ايران شوند نخواهند توانست اقدامي انجام دهند و ملت ايران جايگاه واقعي خود را در عرصه‌ جهاني پيدا خواهد كرد.

رييس‌جمهور تاكيد كرد: ايران بايد قدرت اول دنيا باشد؛ چون ملت ايران ملت پاك و صالحي است و به كسي ضربه‌اي وارد نمي‌كند.

وي در ادامه با تشكر از دست‌اندركاران پروژه گفت: چند پروژه ديگر نيز در دست اجراست و ما اميدواريم ظرف يكي دو سال آينده از واردات داروهاي پيچيده بي‌نياز شويم و طرح‌هايي كه وجود دارد، كامل شود. وزارت بهداشت نيز در اين زمينه زحمت مي‌كشد و بايد حمايت‌ها در اين زمينه ادامه پيدا كند. آرزو داريم خداوند متعال كمك كند تا اين بيماري‌ها به صورت كامل ريشه‌كن شود و از بين برود.

احمدي‌نژاد در پايان گفت: بخش مهمي از به وجود آمدن اين بيماري‌هاي صعب‌العلاج به نحوه زندگي مردم و هوايي كه استنشاق مي‌شود بستگي دارد و بايد مراعات كنيم. توليدكنندگان ما بايد بيشتر استانداردها را رعايت كنند. واردكنندگان ما نيز بايد بيشتر به رعايت استانداردها توجه كنند. دولت نيز مصوبه‌اي گذراند كه سطح استاندارد بالاتر برود؛ به‌خصوص در مورد واردات مواد غذايي. مديران ما نيز بايد كنترل‌هاي لازم را انجام دهند تا موادي كه به دست مردم مي‌رسد، سالم باشد.

به گزارش ايسنا همزمان با ميلاد پيامبر اكرم(ص) و افتتاح اين پروژه، 90 پروژه‌ اقتصادي و زيربنايي موسسه‌ بركت وابسته به ستاد اجراي فرمان امام(ره) با هزينه 1400 ميليارد ريال نيز به بهره‌برداري رسيد.

در اين مراسم از تعدادي از مديران اين پروژه‌ها نيز تشكر و قدرداني شد.

بر اساس اين گزارش تمبر يادبود پروژه‌ توليد داروهاي ضدسرطاني در خاورميانه هم توسط آيت‌الله قرباني نماينده ولي فقيه در استان گيلان، مهر و توسط رييس‌جمهور امضا شد.

در اين مراسم، دستجردي وزير بهداشت، محصولي وزير رفاه، ثمره هاشمي مشاور ارشد رييس‌جمهور و مشايي رييس دفتر رييس‌جمهور نيز حضور داشتند.

احمدي‌نژاد هم‌چنين در هنگام حضور در شهرك صنعتي رشت نهال زيتوني را در اين شهرك كاشت.
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
0.54309s, 18q