آماده باش ‌٩٧٠پايگاه جاده‌اي وايجاد ‌١٥٠ايستگاه سلامت برای ایام نوروز

۱۳۸۸/۱۲/۱۵ - ۱۰:۱۰ - کد خبر: 19319
آماده باش ‌٩٧٠پايگاه جاده‌اي وايجاد ‌١٥٠ايستگاه سلامت برای ایام نوروز
دكتر غلامرضا معصومي در گفت‌وگو با ايسنا، با اعلام آغاز امداد نوروزي از 25 اسفند ماه جاري، گفت: امداد نوروزي امسال نيز مانند سال‌هاي گذشته از اواخر اسفند ماه آغاز و تا 15 فروردين ماه ادامه خواهد داشت. اورژانس‌هاي پيش بيمارستاني، پليس راه، راهداري و هلال احمر به عنوان ارگان‌هاي اصلي درگير در بحث امداد نوروزي مطرح هستند.

وي با بيان اين كه امداد نوروزي همزمان با پايان امداد زمستاني آغاز مي‌شود، يادآور شد: امداد زمستاني از 15 آذر ماه آغاز شده كه تا 25 اسفند ادامه دارد و متعاقب آن به دليل افزايش تعداد سفرها در ايام نوروز، بحث امداد نوروزي آغاز مي‌شود.

دكتر معصومي با اشاره به مراسم افتتاحيه امداد نوروزي همزمان با 24 اسفند ماه و در پليس راهور در بلوار مرزداران، ادامه داد: در بحث امداد نوروزي سال جاري، مركز مديريت حوادث و فوريت‌هاي پزشكي دانشگاه‌هاي علوم پزشكي كشور براي ايجاد بيش از 150 ايستگاه سلامت در مكان‌هاي پرازدحام و جاده‌هاي شلوغ اقدام كرده‌اند. اين در حالي است كه سال گذشته 108 ايستگاه سلامت برپا شد. اين چادرها عملا در مكان‌هايي كه اورژانس پايگاه ندارد به منظور رفاه حال هموطنان و خدمت‌رساني سريع‌تر داير مي‌شود.

آماده باش 970 پايگاه جاده‌اي اورژانس در ايام نوروز

وي با بيان اين كه برخي از پايگاه‌هاي سلامت امداد نوروزي واجد پزشك هستند، افزود: به اين ترتيب عملا درمان‌هاي سرپايي در جاده انجام و نگراني مسافران در جاده كمتر مي‌شود. بحث پايگاه‌هاي سلامت امداد نوروزي در كنار بيش از970 پايگاه جاده‌اي اورژانس در سراسر كشور است. پايگاه‌هاي جاده‌اي اورژانس در ايام نوروز در آماده‌باش كامل هستند.

كاهش 4 درصدي فوتي‌هاي ترافيكي امسال نسبت به سال گذشته

رييس اورژانس كشور از كاهش 11 درصدي فوتي‌هاي ترافيكي فروردين 88 نسبت به سال گذشته خبر داد و گفت: در فروردين سال 87، دو هزار و 114 فوتي و در مدت مشابه سال جاري يكهزار و 791 مورد فوتي ناشي از حوادث ترافيكي گزارش شده است. در مجموع آمار فوتي‌هاي ترافيكي امسال (تاكنون) نسبت به سال گذشته 4 درصد كاهش داشته است.

آماده ‌باش كامل اورژانس‌هاي بيمارستاني در ايام عيد

دكتر معصومي در ادامه با اعلام آماده ‌باش كامل اورژانس‌هاي بيمارستاني طي ايام نوروز، گفت: به لحاظ تامين نيروي تخصصي بيمارستان‌ها نيز هماهنگي‌هاي لازم با مركز توسعه شبكه انجام و به بيمارستان‌ها ابلاغ شده كه طي ايام نوروز بايد از برنامه شيفت منظم برخوردار باشند و همه بيمارستان‌ها بايد در اين ايام، تخصص‌هاي لازم بويژه تخصص‌هاي مرتبط با تصادفات تامين باشند. بي‌ترديد در بازديدهاي نوروز امسال از دانشگاه‌هاي علوم پزشكي، اين مسايل مد نظر قرار دارد.
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
1.64648s, 18q