طب سوزني، افسردگي دوران بارداري را درمان مي‌كند

۱۳۸۸/۱۲/۱۵ - ۱۰:۱۶ - کد خبر: 19321
طب سوزني، افسردگي دوران بارداري را درمان مي‌كند
با توجه به اين يافته زنان بارداري كه احتمالا دچار افسردگي مي‌شوند، مي‌توانند با مراجعه به متخصص و بهره‌گيري از طب سوزني اين اختلال را در خود كاهش داده و يا حتي آن را معالجه كنند.

دكتر شينير يكي از محققان اين پژوهش جديد در اين باره خاطرنشان كرد: افسردگي در طول دوران بارداري موضوع نگران كننده‌اي است؛ چون تاثيرات منفي هم روي مادر، هم روي نوزاد و همچنين روي تمام اعضاي خانواده دارد.

در اين تحقيق، متخصصان روي 150 زن كه باردار بودند، مطالعات خود را انجام دادند و اين مادران جزو گروه‌هاي مبتلا به افسردگي به حساب مي‌آمدند.

اين محققان حدود يك سوم از اين زنان را با طب سوزني تحت معالجه قرار دادند. براي گروه ديگر تظاهر شد كه از طب سوزني استفاده شده و گروه سوم نيز با ماساژ تحت درمان قرار گرفتند. هر گروه 12 نوبت به مدت هشت هفته تحت درمان بودند.

در پايان اين آزمايشات، محققان دريافتند: زناني كه واقعا تحت طب سوزني قرار گرفتند به ميزان قابل توجهي از علائم افسردگي در آنها كاسته شد.

از آنجا كه بسياري از زنان باردار ترجيح مي‌دهند در دوران بارداري به دليل اثر سوء داروهاي ضد افسردگي بر روي جنين از اين داروها استفاده نكنند، لذا طب سوزني مي‌تواند جايگزين مناسبي براي درمان دارويي باشد.
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
8.33863s, 18q