برنامه غني‌سازي فرآورده‌هاي غذايي با ريزمغذي‌هاي حياتي تدوين شد

۱۳۸۸/۱۲/۱۸ - ۱۵:۳۶ - کد خبر: 19364
با گزارش سلامت نیوز، در اين جلسه به منظور جلوگيري از بار بيماري‌هاي قلبي - عروقي در جامعه و هزينه‌هاي ناشي از آن، برنامه جامع اصلاح الگوي تغذيه جامعه از طريق غني‌سازي فرآورده‌هاي غذايي با ريزمغذي‌هاي حياتي تدوين و مقرر شد ميزان اسيدهاي چرب ترانس كليه روغن‌هاي خوراكي به ميزان كمتر از 2 درصد كاسته شود.

براساس اين گزارش مسوولان وزارت بهداشت در اين نشست تصميم گرفتند بخش‌نامه‌هاي لازم براي مصرف بهينه آب، برق، تلفن، سوخت و كاغذ را با توجه به تجربيات موفق دانشگاه‌ها، توسط معاونت توسعه به دانشگاه‌هاي سراسر كشور ابلاغ كنند.

تقويت برنامه پيشگيري از به هدر رفتن دارو در بخش‌هاي توليد، خريد، توزيع و مصرف در دانشگاه‌هاي علوم پزشكي كشور و بازنگري كليه ضوابط و استانداردهاي خريد تجهيزات، مواد و امكانات پزشكي با توجه به برنامه پزشك خانواده، نظام ارجاع و طرح سطح‌بندي خدمات، از جمله موضوعاتي بود كه در اين نشست مورد بحث و بررسي قرار گرفت.

گفتني است؛ در اين جلسه اجراي برنامه‌هاي مشاوره پزشكي در صدا و سيماي ملي و استاني با محوريت حضور پزشك خانواده و تيم سلامت، رعايت طرح سطح‌ بندي خدمات سلامت در توسعه منابع ساختاري در كليه دانشگاه‌هاي علوم پزشكي و موسسات وابسته، طراحي و استقرار نظام يكپارچه آزمايشگاه ملي سلامت در دانشگاه‌هاي علوم پزشكي به منظور جلوگيري از همپوشاني آزمايشات بهداشتي، درماني، دارويي و مواد غذايي مورد اهتمام مسوولان اين وزارتخانه قرار گرفت.

باز طراحي «شبكه ارائه خدمات جامع و همگاني سلامت» با تاكيد بر مراقبت اوليه سلامت، خدمات سرپايي و مراقبت در خانواده مبتني بر سطح‌بندي و نظام ارجاع با محوريت پزشك خانواده و توانمندسازي دانشگاه‌ها براي استقرار آن تا پايان سال 1389 از ديگر موضوعاتي بود كه در اين جلسه مورد بحث و بررسي قرار گرفت.

وزير بهداشت در اين جلسه با اشاره به رهنمودهاي داهيانه رهبر معظم انقلاب خواستار پيگيري قاطع معاونان وزارتخانه در اجراي صحيح برنامه‌هاي مصوب اصلاح الگوي مصرف در سال آينده براي نيل به منويات معظم‌له شد.
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
1.14841s, 19q