مرکز قلب شهید رجایی به مناسبت روز جهانی قلب برگزار می کند:

بی رحم ترین قاتل زنجیره ای در پارک ملت شناسایی می شود

۱۳۹۵/۰۷/۰۶ - ۱۱:۱۱ - کد خبر: 193834
بی رحم ترین قاتل زنجیره ای در پارک ملت شناسایی می شود

سلامت نیوز: از سال 2000 میلادی فدراسیون جهانی قلب روز جهانی قلب بنیان گذاری کرده است. تا به مناسبت این روز، مردم دنیا را از خطرات بیماری قلبی و سکته مغزی به عنوان اولین علت مرگ مطلع کند.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از مرکز آموزشی، تحقیقاتی و درمانی قلب و عروق شهید رجایی، این بیماری ها سالانه میلیون ها نفر را از بین می برند و این تعداد هم چنان رو به افزایش است.


فدراسیون جهانی قلب شعار امسال خود را" زندگی تان را پرتوان کنید" اعلام کرده است. به همین مناسب واحد پیشگیری و ارتقای سلامت مرکز آموزشی ، تحقیقاتی و درمانی قلب و عروق شهید رجایی در روز چهارشنبه 7 مهرماه و 5 شنبه مورخ هشت مهر مطابق با 29 سپتامبر برنامه ای را در پارک ملت تهران برگزار می کند و در آن به ارزیابی میزان خطر 10 ساله بیماریهای قلبی عروقی شهروندان می پردازد.


مرکز آموزشی،تحقیقاتی و درمانی قلب و عروق شهید رجایی با همکاری شهرداری منطقه سه تهران ایستگاه خدمات پزشکی و پرستاری به مدت دو روز،چهارشنبه و پنجشنبه از مورخ هفتم لغایت هشتم از ساعت 15 لغایت 19 در کنار دریاچه پارک ملت برگزار می کند که به صورت رایگان از همشهریان گرامی فشار خون،چربی خون و قد و وزن خون را اندازه گیری کرده و بر حسب معیارهای مطالعه فرامینگهام پس از تخمین خطر 10 ساله ابتلا به بیماریهای قلبی عروقی، توسط پزشکان مرکز توصیه های پزشکی مبتنی بر شواهد ارایه خواهد شد.


عوامل خطرساز نظیر کلسترول بالا، فشار خون بالا، دخانیات، چاقی بیش از حد، دیابت، عدم تحرک فیزیکی، رژیم غذایی ناسالم، ارث و سابقه خانوادگی است.
همچنین در این برنامه در مورد حمله قلبی و هم چنین آمار مرگ و میر قلبی در ایران و شیوه های پیشگیری از بیماری های قلبی و توجه به اصول سلامتی و شیوه سالم زندگی و ورزش ها و فعالیت های مناسب جسمانی آموزش های لازم به شهروندان ارائه خواهد شد

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
3.71923s, 18q