اجرا ي طرح سنجش میزان آلایندگی خودروهای در حال حرکت

۱۳۸۹/۰۱/۱۵ - ۱۴:۵۸ - کد خبر: 19452
دکتر یوسف رشیدی در ادامه صحبت‌هاي خود گفت:
« دستگاه های مورد نیاز برای انجام این تست خریداری شده و پس از انجام تست میزان آلایندگی خودروهای در حال حرکت، نتایج این تحقیق در سال جاری اعلام می شود.»
رشیدی ادامه داد:« تاکنون میزان آلایندگی خودروها براساس آنچه شرکت‌های خودروساز براساس سن و کارکرد خودرو اعلام می‌کردند و یا نتایج معاینه فنی که تنها میزان آلایندگی خودورها را در حالت درجا مشخص می‌کند، ‌اعلام می‌شد، حال آن که میزان دقیق تولید آلایندگی در خودروها در حالت حرکت مشخص می‌شود. »
او با بیان این که میزان آلایندگی خودروها در همه دنیا در حال حرکت مشخص می‌شود، گفت:« ما باید میزان آلایندگی خودروها را در حالت حرکت و در شرایط واقعی مشخص کنیم، تا مشخص شود آلاینده‌ترین خودروهای ایران کدامند و همچنین میزان کارکرد خودروها و شرایط ترافیکی تا چه حد در تولید آلایندگی خودروها تاثیر دارد. »
مدیر عامل شرکت کنترل کیفیت هوا تاکید کرد:«با
به کارگیری این سیستم علاوه بر مشخص کردن میزان آلایندگی خودروها می‌توانیم، تاثیر الگو و نحوه رانندگی را در میزان تولید آلودگی هوا خودروها مشخص کنیم و با نتایج به دست آمده این امکان به وجود می‌آید که بهترین روش رانندگی در شهری مانند تهران را که با ترافیک مواجه است مشخص کنیم تا با اصلاح الگوی رانندگی و همکاری شهروندان درصدی از میزان الودگی هوا کاسته شود. »
رشیدی همچنين گفت:« نتایج اجرای این طرح می‌تواند به مدیریت، تصمیم‌گیری و سیاست گذاری‌های کلان در کشور کمک کند و شرایطی را فراهم کند که به‌طور دقیق سهم آلایندگی هر نوع از خودروها بسته به نوع و میزان کارکردشان مشخص شود. »
او ادامه داد: «برای اجرای این طرح به دستگاه خاصی برای سنجش آلایندگی نیاز است که این دستگاه در درون خودروها نصب می‌شود و یک دستگاه نمونه‌گیر نیز باید در اگزوز خودرو نصب شود تا میزان آلایندگی یک خودرو را براساس سرعت، نحوه رانندگی، میزان کارکرد و غیره در شرایط مختلف مشخص کند. »
مدیر عامل شرکت کنترل کیفیت هوا در پایان گفت:«تست میزان آلایندگی خودروهای در حال حرکت بر روی تمام خودروهای موجود در شهر انجام می شود تا میزان آلایندگی هر نوع از خودروها مشخص شود.»
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
0.82929s, 19q