زنگ سلامت به صدا درآمد

۱۳۸۹/۰۱/۱۸ - ۱۴:۰۵ - کد خبر: 19471
زنگ سلامت به صدا درآمد
به گزارش سلامت نیوز ، طي مراسمي که با حضور دو وزير آموزش و پرورش و بهداشت، درمان و آموزش پزشکي ساعت 8 صبح امروز برگزار شد، دكتر مرضيه وحيد دستجردي با تاکيد بر پيگيري پيام نوروزي مقام معظم رهبري با محوريت جامعه سالم گفت: در سالي که با نام همت مضاعف و کار مضاعف نام‌گذاري شده است، همه دستگاه‌ها بايد با همکاري مستمر و پي درپي نقشي را که مي‌توانند در تحقق سلامت جامعه ايفا كرده و به صورت فعال در عرصه سلامت جامعه حضور داشته باشند. اصلي‌ترين وزارتخانه‌اي که در سلامت جامعه امروز و آينده نقش اساسي دارد وزارت آموزش و پرورش است، وزارتخانه‌اي که تربيت نهالان اين سرزمين را برعهده دارد و آنها بايد رشد کنند و آينده کشور را بسازند.
وزير بهداشت ادامه داد: انسان، محور توسعه جامعه محسوب مي‌شود و به طور حتم انسان سالم، بيشترين و بهترين کارکرد را در اين زمينه مي‌تواند داشته باشد. اين در حالي است که زندگي طبيعي، تغذيه سالم و دوري از رفتارهاي پرخطر زيربناي اساسي انسان سالم جامعه سالم و آينده سالم است.

وي در پايان با اشاره به نمودهاي تغذيه سالم اظهار داشت: چاقي، افزايش وزن، مصرف دخانيات و مواد مخدر مهمترين عواملي هستند که سلامت جامعه را به خطر مي‌اندازند که از جمله آنها مي‌توان به مصرف دخانيات اشاره کرد که 80 درصد سرطان‌هاي ريوي و دهان و دندان ناشي از آن است و سالانه 60 هزار نفر ايراني در اثر مصرف آن جان خود را از دست مي‌دهند.
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
1.58496s, 19q