زنان پس از ‌١٦ سالگي و مردان پس از ‌١٨ سالگي براي كاشت دندان مراجعه كنند

۱۳۸۹/۰۱/۱۹ - ۱۱:۳۹ - کد خبر: 19487
زنان پس از ‌١٦ سالگي و مردان پس از ‌١٨ سالگي براي كاشت دندان مراجعه كنند
دكتر اصغر ميرعمادي در گفت‌وگو با خبرنگار «بهداشت و درمان» خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا)، با بيان اينكه در حال حاضر با استفاده از غشاهاي جذبي امكان كاشت دندان با از دست دادن دندان و تحليل استخوان فك وجود دارد، اظهار كرد: از اين رو تمام افراد با استفاده از درمان‌هاي دژنراتيو و بازسازي فك تحتاني مي‌توانند از ايمپلنت استفاده كنند.

وي درعين حال به وجود شرايط و محدوديت‌هايي براي ايمپلنت‌ دنداني (كاشت دندان) اشاره كرد و افزود: توصيه مي‌شود زنان پس از 16 سالگي و مردان بعد از 18 سالگي به كاشت دندان اقدام كنند.

اين ايمپلنتولوژيست سلامت كامل جسماني را از ديگر ويژگي‌هاي فرد كانديدا شده براي كاشت دندان برشمرد و افزود: استفاده طولاني مدت از داروهاي ايمنوساپرسيو (كورتيكواستروييدها) با عارضه پوكي استخوان، اشعه درماني، ديابت كنترل نشده از مواردي است كه مانع استفاده از كاشت دندان براي جبران دندان از دست رفته است.

دكتر ميرعمادي با اشاره به كاربرد داروهاي كورتوني در بيماران مبتلا به آرتريت روماتوييد، آرتروز و بيماران پيوند كليه، گفت: در اين افراد ايمپلنت ثبات اوليه را در استخوان فك ندارد كه البته اين پوكي استخوان با استفاده از داروهايي چون" بوزرماكس " برطرف مي‌شود.

وي با بيان اينكه در شرايط كنوني ايمپلنت درمان بسيار موفق و قابل استفاده‌اي براي قشر عظيمي از مردم است، گفت: استقبال مردم هم از اين درمان فوق‌العاده بوده است.

دانشيار دانشكده دندانپزشكي دانشگاه علوم پزشكي تهران ديابت كنترل نشده را عاملي براي رد فرد براي كاشت دندان (ايمپلنت دنداني) برشمرد و افزود: در افراد مبتلا به ديابت كنترل نشده التيام زخم و جراحت ناشي از كاشت دندان با تاخير انجام مي‌شود.

دكتر ميرعمادي با اشاره به سابقه 40 ساله ايمپلنت دنداني در دنيا افزود: تيتانيوم سازگارترين فلز با بدن به شمار مي‌آيد و هرگونه رد كاشت دندان ايمپلنت دنداني به نقص تكنيكي و نگهداري نامناسب بيمار از اين دندان‌ها مربوط مي‌شود.

وي درپايان به افرادي با دندان‌هاي ايمپلنت شده توصيه كرد تا با رعايت دقيق بهداشت دهان و دندان دوام و طول عمر اين دندان‌ها را افزايش دهند.
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
نظرات
شهلا باطني
پزشك اينجانب اظهار كردند كه كاشت ايمپلنت به دليل ارتفاع فك ممكن است 10 درصد به عصب لب آسيب رسانده و اين ضايعه غير قابل برگشت مي باشد راهي براي پيشگيري از از پذيرش اين ريسك وجود دارد يا اينكه بهتر است از بريج هاي سه تايي به جاي ايمپلنت استفاده كنم - با تشكر از راهنمايي شما
5.52466s, 19q