آمادگي كامل براي مقابله با زلزله احتمالي تهران وجود ندارد

۱۳۸۹/۰۱/۲۱ - ۱۱:۲۱ - کد خبر: 19500
آمادگي كامل براي مقابله با زلزله احتمالي تهران وجود ندارد
دكتر امامي رضوي در حاشيه همايش « جامعه ايمن، رانندگي ايمن»،افزود: اگر بخواهيم به اقدامات انجام شده در جهت مقابله با زلزله احتمالي تهران نمره دهيم؛ بايد گفت كه هنوز در ابتداي راه هستيم و در درجه‌اي حدود 10 تا 20 درصد فعاليت صورت گرفته است.

وي با بيان اين كه مقابله با زلزله در تهران با توجه به حجم بالاي جمعيت به هماهنگي‌هاي گسترده نياز دارد، ادامه داد: كاهش جمعيت تهران و مهاجرت از تهران مي‌تواند از اقدامات جدي در اين زمينه باشد.

معاون درمان وزير بهداشت در رابطه با مقاومت بيمارستان‌هاي تهران در برابر زلزله، گفت: بيمارستان‌هاي تهران در برابر زلزله مقاومت خوبي نداشته و از طرف ديگرهم درصد قابل توجهي از آنها پتانسيل مقاوم سازي را نيز ندارند؛ البته تخت‌هاي بيمارستاني در دست ساخت است و به مساله مقاوم سازي تخت‌ها نيز توجه شده است.

وي در ادامه با اشاره به نقش عوامل انساني در حوادث رانندگي، گفت: در صورت توجه به عوامل انساني مانند عدم تخلف، استفاده صحيح از وسيله نقليه و ... حوادث رانندگي حداقل پنجاه درصد كاهش مي‌يابد.

امامي رضوي ضربه به سر را بيشترين حادثه در بحث حوادث رانندگي عنوان كرد و يادآورشد: هر چند طبق قوانين رانندگي استفاده از كمربند ايمني براي سرنشينان جلوي خودرو الزامي است؛ اما ضربه به سر در سرنشينان عقب خودرو به دليل عدم استفاده از كمربند از شايع‌ترين حادثه در بحث حوادث رانندگي است و پس از آن، شكستگي‌ها، ضربه به قفسه سينه و شكم در رتبه‌هاي بعدي حوادث رانندگي قرار دارند.
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
2.2585s, 18q