حمايت موسسه خيريه محك از ‌١٤ هزار و ‌١٠٠ كودك مبتلا به سرطان

۱۳۸۹/۰۱/۲۱ - ۱۱:۴۵ - کد خبر: 19512
حمايت موسسه خيريه محك از ‌١٤ هزار و ‌١٠٠ كودك مبتلا به سرطان
سلامتي يكي از عوامل تاثيرگذار بر توسعه و ترقي جوامع بشري و معياري براي ارزيابي عملكرد هر جامعه است.

عوامل بسياري سطح سلامت يك جامعه را تحت تاثير قرار مي‌دهند كه يكي از اين عوامل عدم دسترسي به امكانات پزشكي، درماني و يا عدم توانايي پرداخت هزينه‌هاي درمان در برخي از اقشار جامعه است.

حفظ و بهبود سطح سلامت جامعه فقط با تعامل و مشاركت افراد جامعه ميسر خواهد بود و نبايد فراموش كرد كه اين مشاركت تضمين كننده آينده جامعه است.

موسسه خيريه حمايت از كودكان مبتلا به سرطان (محك) با اتكا به كمك‌هاي مردمي اكنون حدود 20 سال است كه با هدف حمايت از ارزشمندترين عناصر و سرمايه‌هاي جامعه، يعني «كودك و خانواده» فعاليت خود را ادامه مي‌دهد.

محك از سال 1370 تا پايان سال گذشته 14 هزار و 100 كودك مبتلا به سرطان را تحت پوشش قرار داده است كه بسياري از آنها، لباس سلامتي به تن كردند.

بيمارستان فوق تخصصي محك با بخش‌هاي آنكولوژي، هماتولوژي، ICU، شيمي درماني، راديوتراپي، اورژانس، كلينيك‌هاي دندانپزشكي، روانشناسي و بخش‌هاي پاراكلينيكي، همچون خدمات تشخيصي از جمله سي تي اسكن، راديولوژي، ام آر آي و همچنين آزمايشگاه‌هاي بيوشيمي، ميكروبيولوژي و... مجموعه كامل فوق تخصصي است كه با مشاركت مردمي اداره مي‌شود و به ارائه بالاترين سطح كيفي درمان با حضور مجرب ترين كادر پزشكي به كودكان مبتلا به سرطان مي‌پردازد و مي‌توان گفت «ديگر هيچ كودك مبتلا به سرطان از فقر و عدم دسترسي به امكانات پزشكي فوت نخواهد كرد.»
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
1.38838s, 18q