دریافت نشان ایمنی و سلامت توسط 6 محصول دیگر+اسامی محصولات

۱۳۸۹/۰۱/۲۲ - ۲۳:۰۹ - کد خبر: 19522
دریافت نشان ایمنی و سلامت توسط 6 محصول دیگر+اسامی محصولات
به گزارش سلامت نیوز ، هدايت حسيني امروز در مراسم اهداي نشان ايمني و سلامت كه در وزارت بهداشت برگزار شد افزود: اين محصولات شامل
محصول کنسرو ماهي، کنسرو ماهي تن با ذرت و قارچ در روغن زيتون و کنسرو ماهي تن با سبزيجات در روغن زيتون از مجتمع صنايع غذايي مائده ، محصول ماکاروني حاوي آرد سويا از شرکت صنايع غذايي مانتا، زعفران رشته‌اي از شرکت زعفران بهرامن، چاي سبز از شرکت پيمن و  همچنين ماکاروني فيبردار از شرکت صنايع غذايي مانا.
وي افزود: وزارت بهداشت به منظور افزايش امكان انتخاب صحيح فرآورده‌هاي غذايي، آشاميدني، آرايشي و بهداشتي توسط مصرف‌كنندگان و تشويق توليدكنندگان به ارتقاي ايمني و كيفيت توليدات با هدف ارتقاي سطح سلامت جامعه با تضمين ضوابط و دستورالعمل‌هاي مربوط نسبت به اعطاي نشان ايمني و سلامت به توليدكنندگان برتر كه در محصولات خود به مفاهيم سلامت‌ مصرف‌كننده و كيفيت فرآورده توجه كردند اقدام كرده است.
وي گفت: نشان ايمني و سلامت از سوي وزارت بهداشت و درمان به فرآورده‌هاي غذايي و آشاميدني ايمن و سالم كه الگوي سلامت و ايمني موضوع آيين‌نامه اعطا نشان را رعايت كرده‌اند اعطا مي‌شود و نشان سيب سبزرنگ كه نماد سلامت است و عبارت ايمني و سلامت در كنار آن نوشته شده نشانه آن است كه دارندگان نشان مي‌توانند آن بر روي محصولات خود درج كنند.
مدير كل نظارت بر مواد غذايي، آشاميدني و بهداشتي وزارت بهداشت افزود: فرآورده ايمن و سالم فرآورده‌اي است كه از مواد اوليه سالم و در شرايط خوب و بهداشتي توليد و عرضه شود و علاوه بر حداقل ويژگي‌هاي مورد انتظار و خواص ذاتي خود داراي ويژگي‌هايي است كه در ارتقاي ايمني و سلامت مصرف‌كننده مؤثر است.
حسيني افزود: هدف از اعطاي نشان ايمني و سلامت تشويق توليدكنندگان به توليد محصولات سالم‌تر غذايي و آشاميدني و ايجاد فضاي رقابتي براي توليد غذاي ايمن و سالم است، افزايش ايمني و كيفيت محصولات غذايي عرضه شده و امكان شناسايي محصولات سالم‌تر غذايي و آشاميدني در سطح عرضه توسط مصرف‌كنندگان است.
وي اضافه كرد: ويژگي‌هاي محصولات داراي نشان ايمني سلامت هستند را مي‌توان بهبود ارزش تغذيه‌اي و سلامت‌بخش از طريق دارا بودن املاح و ويتامين‌ها، كاهش چربي‌هاي مضر، كالري و نمك و داراي ويژگي‌هاي ايمني بالاتر از حداقل ويژگي‌هاي مورد انتظار، كاهش ميزان آلاينده‌ها به ميزان 50 درصد كمتر از حد استاندارد،‌ عدم استفاده از مواد افزودني مانند رنگ‌ها، نگهدارنده‌ها، بهبوددهنده‌هاي شيميايي، كاهش آن نسبت به مواد غذايي مشابه و به روش ارگانيك توليد شوند، است.
هدايت حسيني گفت: دو محصول در 19 فروردين 87، 8 محصول در سي‌ام مهر 87، 12 محصول در 19 فروردين 88 ، 9 محصول در 28 آذر 88 و 6 محصول در 21 فروردين 89 نشان ايمني سلامت دريافت كردند كه مجموعاً 37 محصول نشان ايمني و سلامت را دريافت كردند.
مدير كل نظارت بر مواد غذايي، آشاميدني و بهداشتي وزارت بهداشت گفت: كميته كارشناسي اعطاي نشان ايمني و سلامت از ابتداي سال 87 تاكنون به تعداد 9 جلسه و براي بررسي 300 محصول تشكيل شده‌است و تشكيل 7 جلسه كميته اصلي اعطاي نشان از ابتداي سال 87 براي تصويب محصولات واجد شرايط و تأييد 376 محصول شده است.
حسيني با اشاره به اعطاي نشان ايمني و سلامت به چند نوع زعفران گفت: آثار سلامت‌بخشي زعفران را ضدسرطاني و اثر بر روي سيستم عصبي (تقويت حافظه، يادگيري،ضد تشنج، ضد افسردگي، آرامبخش و خواب‌آور، مفرع و شادي‌آور، ضد درد) برشمرد.
وي گفت: مصرف زعفران موجب كاهش فشار خون، ضد انعقاد، كاهش چربي، حل كننده لخته و افزايش اكسيژن به بافت‌ها مي‌شود و بر روي دستگاه گوارش نيز اثرات مفيدي دارد كه مصرف آن موجب هضم طبيعي غذا و تقويت معده مي‌شود.
بر اساس اين گزارش 37 محصولي كه تاكنون نشان ايمني و سلامت را از وزارت بهداشت دريافت كرده‌اند شامل آبميوه، ماكاروني، زعفران، خرما، روغن زيتون، مغزها، لبنيات، كنسرو و چاي است.
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
0.45235s, 19q