درمان سرطان پوست كشف شد

۱۳۸۹/۰۱/۲۳ - ۱۱:۵۰ - کد خبر: 19528
درمان سرطان پوست كشف شد
روزنامه تلگراف در گزارش جديدي اعلام كرد: به تازگي در انگليس واكسن جديدي مورد آزمايش قرار گرفته است كه به سلول‌هاي سرطاني حمله مي‌كند، به سلول‌هاي سالم آسيبي نمي‌رساند و همچنين قادر به حمل موادي است كه واكنش بدن را نسبت به سرطان پوست تقويت مي‌كنند.

تاكنون به نظر مي‌رسد كه اين روش باعث شده برخي از بيماران به طور كامل از خطرناك‌ترين نوع سرطان پوست موسوم به ملانوم حتي در موارد بسيار پيشرفته بيماري، جان سالم بدر ببرند.

دكتر هووارد كوفمن پژوهشگر مركز پزشكي دانشگاه راش در شيكاگو و از محققان اين پژوهش مي‌گويد: مطالعات ما نشان مي‌دهد كه ممكن است به يك روش درماني جديد براي برخي از مبتلايان به نوع پيشرفته اين سرطان و همچنين دارويي با مزاياي واقعي براي ساير بيماران دست يافته باشيم.

وي تصريح كرد: با اين روش مي‌توان ظرف يكسال جان هزاران نفر را از مرگ نجات داد.

متخصصان مي‌گويند: سرطان پوست بيماريي است که سلولهاي سرطاني در لايه‌هاي بيروني پوست بوجود مي‌آيند. پوست از بدن در برابر گرما، نور، عفونت و جراحات محافظت مي‌كند. پوست همچنين آب، چربي و ويتامين D را در بدن ذخيره مي‌کند و داراي لايه‌هاي اصلي متعدد و انواع مختلفي از سلولها است.

بر اساس اين گزارش، سرطان پوست متداول‌ترين نوع سرطان است که دو نوع دارد؛ يكي سرطان پوست به شکل تومور سياه رنگ قشرعميق پوست و ديگري سرطان پوست بدون وجود تومور سياه رنگ كه نوع اول سرطان عموميت بيشتري داشته و اغلب با موفقيت درمان مي‌شود. سرطان نوع دوم عموميت کمتري دارد اما خطرناكتر است. هر ضايعه يا زخمي كه بهبود نيابد و تغيير اندازه و شكل يا خونريزي داشته باشد يكي از علائم هشدار دهنده سرطان پوست است. علائم سرطان پوست عموما شامل رشد غيرطبيعي زخمها و خالهاي پوستي، زخمهايي كه بهبود نمي‌يابند و با خونريزي همراه هستند، زخمي كه بهبود آن مدت زيادي به طول بينجامد و تغيير رنگ خالهاي پوستي هستند.

ملانوم نيز نوعي از سرطان پوست است که در آن سلولهاي سرطاني در سلولهاي رنگ دهنده پوست به نام ملانوسيت‌ها يافت مي‌شود. ملانوم معمولا در بزرگسالان رخ مي‌دهد، اما گاهي اوقات در کودکان و سالخوردگان نيز ديده مي‌شود.

ملانوم در مقايسه با سرطانهاي معمولي پوست، نوع بدتر و وخيم‌تري از سرطان پوست است. مانند همه سرطانها، در صورتي که در آغاز تشخيص داده شود، بهتر قابل درمان خواهد بود. ملانوم مي‌تواند به سرعت از طريق دستگاه لنفاوي يا خون به تمامي نقاط بدن گسترش پيدا كند و در صورتي كه درمان نشود و پيشرفت كند، مي‌تواند حتي كشنده باشد.
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
نظرات
neda shahin
درناحیه پشت ران شوهرم یک زایده سیاه بوده که ازبدوتولد وجودداشت اخیرا به دکتر پوست مراجعه کردیم که ایشان ضایعه رابرداشته و به آزمایشگاه جهت پاتولو/ری فرستاند.آیا این نمونه برداری باید توسط دکتر پوست باشد یا جراح عمومی؟واگر تومور برخیم بود به کجاباید مراجعه کنیم ؟لطفا مرا راهنمایی کنید؟
فریبا فولادیان
سلام
من هم درست سوال همون کاربر قبل را دارم : آیا در ایران امکان بهبودی از طریق زدن واکسنی که به تازگی در انگلیس آمده هست یا نه ...؟!؟! اگر براتون امکان داره اسم آن واکسن را برامون بنویسید و اگر مرکز خاصی در ایران وجود دارد که این واکسیناسیون را برای این دسته از بیماران انجام می دهد اسم و آدرس آن مرکز یا مراکز را برامون بفرستید . بیصبرانه منتظر جواب هستم و سپاسگذارم
رضا
سلام این واکسن ایاوارد ایران شده از کجا باید تهیه کنیم واسمش را نام ببرید بنده ملانوم پیشرفته دارم
گلي
سرطان پوست باعث كم خوني مي شود
yeganeh-nazari
با سلام و خسته نباشید درخصوص بیماری سرطان پوست انوع ملانوم آیا امکان درمان صددرصد در ایران وجود دارد و اگرهست باید به کجا مراجعه نمود و آیا امکان دسترسی به واکسن کشف شده در انگلیس فراهم می باشد آیا درمان با آن واکسن قطعی میباشد خواهش می کنم فقط سریع جواب من را بدهید ممنون و متشکرم
0.15841s, 23q