وزير بهداشت: 37 محصول غذايي در كشور نشان ايمني و سلامت دارند

۱۳۸۹/۰۱/۲۳ - ۱۲:۱۵ - کد خبر: 19536
وزير بهداشت: 37 محصول غذايي در كشور نشان ايمني و سلامت دارند
دكتر دستجردي وزير بهداشت در مراسم اعطاي نشان ايمني و سلامت به 5 شركت و 6 محصول غذايي با بيان اين كه وزارت بهداشت در مقابل مسائل ايمني غذاي مردم به شدت مسئوليت دارد، گفت: از مزرعه تا سلول، مسئوليت نظارت، ارزشيابي و اعتباربخشي به مواد غذايي برعهده‌ وزارت بهداشت است.

وي با اشاره به مطرح شدن اعطاي نشان ايمني و سلامت به محصولات دوستدار سلامتي مردم از سال 87 گفت: امروز مجموع محصولات غذايي دوستدار سلامتي مردم به 37 عدد رسيده است. همانطور كه در بيمارستانهاي دوستدار كودك، گروهي از خدمات اضافه بر ساير بيمارستانها به كودكان ارائه مي‌شود. در مبحث مربوط به محصولات غذايي دوستدار سلامت غذايي مردم نيز مباحثي علاوه بر ديگر محصولات مورد پايش و ارزيابي قرار مي‌گيرد. محصولات غذايي كه نشان ايمني و سلامت دريافت مي‌كنند، به ميزان 50 درصد، آلاينده‌هاي محيط زيستي را كاهش داده، افزودني ندارند و حامي ويتامين و مكمل هستند.

وزير بهداشت همچنين در جمع خبرنگاران با تاكيد بر لزوم تخصيص سازمان غذا و دارو گفت: لايحه تاسيس سازمان غذا و دارو امروز به عنوان پيش نويس در جلسه دولت مطرح مي‌شود و در صورتي كه وزرا به آن راي دهند به مجلس ارائه مي‌شود.
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
1.5724s, 18q