نوع شامپو تاثير چنداني در جلوگيري از ريزش مو ندارد

۱۳۸۹/۰۱/۲۸ - ۱۰:۵۲ - کد خبر: 19575
نوع شامپو تاثير چنداني در جلوگيري از ريزش مو ندارد
دکتر شيلا معصومي متخصص پوست و مو در گفت وگو با ایسنا گفت: در شامپوها معمولا مواد آنيوني و کاتيوني را طوري ترکيب مي‌کنند که ميزان چربي زدايي آنها فرق کند و براي انواع موهاي خشک و معمولي استفاده شود.

يك متخصص پوست و مو با اشاره به اينکه افرادي که موهاي چرب دارند، مي‌توانند هر روز موهايشان را بشويند؛ توصيه کرد: اين افراد بايد تنها يک دست شامپو بزنند چون شامپو زدن مکرر به موها سبب مي‌شود، موهاي مرده‌اي که روي سر هستند زودتر از موعد مقرر بريزند. در صورتي که اين موها مي‌توانند تا 3 ماه روي سر باقي بمانند و سپس ريخته شوند. در هر صورت اين افراد بايد سعي کنند از شامپوهاي مخصوص موهاي چرب استفاده کنند تا چربي کف سرشان بهتر پاک شود.

وي در خصوص اينکه بايد هرازگاهي افراد نوع شامپوهايشان را تغيير دهند؛ تصريح کرد: فرد بايد ببيند چه نوع شامپويي با موهايش سازگار است، اگر شامپويي تمام انتظارات يک فرد را برآورده کند، دچار شوره سر نشود و موهايشان را خوش حالت نگه دارد، ديگر نيازي به تعويض شامپو نيست، مگر اينکه فردي به دلخواه بخواهد شامپويش را عوض کند.

دکتر معصومي تاکيد کرد: به طور کلي عقيده بر اين است که شامپوها زياد نمي‌توانند در جلوگيري از ريزش مو موثر باشند اگر چه موادي که در شامپوها به کار مي‌روند، مي‌توانند مفيد باشند ولي بيشتر جنبه تبليغاتي دارند و براي جلب توجه مشتريان از آنها استفاده مي‌شود. مانند شامپوهاي حاوي سير و نعنا که بسيار کم اثر هستند.
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
1.41076s, 19q