مكمل‌هاي نيروزا فقط با تجويز پزشك مصرف شود

۱۳۸۹/۰۱/۲۸ - ۱۱:۰۹ - کد خبر: 19586
مكمل‌هاي نيروزا فقط با تجويز پزشك مصرف شود
دكتر محمود بيگلر معاون غذا و دارو دانشگاه علوم پزشكي ايران با بيان اين مطلب اظهار كرد: در شرايط كنوني، بيشتر مكمل‌هاي نيروزا در مراكز غيرمجاز و بدون هيچگونه نظارتي ميان مردم، توزيع مي‌شوند.

وي با بيان اين كه اين مكمل‌ها در مراكز غير استاندارد و به شكل قاچاق در اختيار شهروندان قرار مي گيرد،‌ گفت: عطاري‌ها و باشگاه‌هاي بدنسازي عمده‌ترين مراكزي هستند كه اين فرآورده‌ها را به طور غير قانوني به افراد ارايه مي كنند.

بيگلر با تاكيد بر اينكه همه گروه هاي سني مي توانند از اين مكمل‌ها البته با دستور پزشك استفاده كنند، يادآور شد: مراكز غيرمجاز بدون در نظر گرفتن و سنجيدن نياز بدن افراد به ويتامين در امر تشخيص و درمان مداخله مي كنند.

معاون غذا و دارو دانشگاه خاطر نشان كرد: اكنون اين مكمل ها در قالب قرص، شربت، كپسول در دسترس همگان به ويژه نسل جوان قرار گرفته و آنان نيز بدون در نظر گرفتن عواقب و پيامدهاي ناشي از آنها، اين مواد را خودسرانه مصرف مي كنند.

وي درباره مضرات مكمل‌هاي نيروزا تصريح كرد: مكمل‌هاي نيروزا مملو از ويتامين‌هاي محلول در چربي هستند و مصرف بيش از حد آنها باعث شده كه در بافت‌ها رسوب كرده و دفع آن به كندي صورت مي‌گيرد.

بيگلر افزود: جوانان آگاه باشند كه استفاده بسيار زياد هر نوع ويتاميني، سبب بروز عوارض خاصي در بدن مي‌شود و اين مكمل‌ها بايد از مراكز مجاز و تاييد شده، تهيه شوند.
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
0.19828s, 18q