تاكيد وزير بهداشت بر رعايت و احترام به حقوق بيماران

۱۳۸۹/۰۱/۳۰ - ۱۱:۵۹ - کد خبر: 19599
تاكيد وزير بهداشت بر رعايت و احترام به حقوق بيماران
دكتر وحيد دستجردي در اين اجلاس با اشاره به نام گذاري سال 1389 به عنوان سال «همت مضاعف و كار مضاعف» از سوي مقام معظم رهبري، سياستهاي وزارت بهداشت را به تبعيت از سياستهاي مقام معظم رهبري و دولت ولايت مدار دهم عنوان كرد و در خصوص نقشه جامع علمي كشور اظهار داشت: نقشه جامع علمي كشور كه مراحل تدوين نهايي را مي‌گذراند تا پايان خرداد ماه اجرايي مي‌شود.

وي با بيان اين مطلب كه نقشه جامع علمي كشور هدف و راهنماي ما در آموزش و پژوهش قرار مي‌گيرد، گفت: نقشه جامع نظام سلامت نيز در دست طراحي است و براي تكميل نياز به مشاركت جدي همكاران بخش بهداشت و درمان دارد.

دكتر دستجردي در بخش ديگري از سخنان خود، بر ضرورت اصلاح الگوي مصرف در دانشگاهها، تكريم حقوق بيماران در بيمارستانها، آموزش پزشكان خانواده و نيز ضرورت گسترش فرهنگ قرآني در دانشگاهها تاكيد كرد و گفت: توجه به قرآن و حديث نجات‌ بخش و ضروري است و توجه به معارف الهي در دانشگاهها بايد با نگاه نو پي‌گيري شود.

اجلاس رؤساي دانشگاههاي علوم پزشكي و موسسات وابسته طي روزهاي جمعه و شنبه 27 و 28 فروردين ماه در ساختمان مركزي دانشگاه علوم پزشكي و خدمات بهداشتي درماني تهران برگزار شد.
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
1.32737s, 18q