35 تا 55 سالگي، شايع‌ترين سنين ابتلا به کمردرد

۱۳۸۹/۰۲/۰۴ - ۱۱:۵۷ - کد خبر: 19630
35 تا 55 سالگي، شايع‌ترين سنين ابتلا به کمردرد
دردهاي ناحيه کمر به دليل وجود عوامل مکانيکي در 90 درصد موارد و عوامل التهابي در 10 درصد موارد بروز مي کند که در سنين 35تا55 سالگي شيوع بيشتري دارد.

شيوع کمردرد در افرادي که ورزش هاي مناسب داشته باشند کمتر از افراديست که ورزش نمي کنند علت اين امر را احتمالاً در رابطه با قوي تر شدن عضلات در رابطه با ورزش مي دانند.

طبق اعلام پزشکان بخش روماتولوژي مجتمع بيمارستاني امام خميني(ره) برخي عوامل شغلي مانند نامناسب بودن وضعيت نشستن (صندلي)، ايستادن، راه رفتن، کارکردن، نامناسب بودن وضعيت خوابيدن در بروز کمر درد تاثير گذارند.

کمردردهاي با عامل التهابي با انجام فعاليت و حرکت بهتر مي شود در حالي که با استراحت شدت درد بيشتر خواهد شد.اين امر در کمر درد هاي عامل مکانيکي کاملا بر عکس است به نحوي که با حرکت و فعاليت بيشتر شده و به دنبال استراحت کاهش مي يابند.

تشخيص کمردرد به صورت عکسبرداري با انجام راديوگرافي با اشعه x ممکن مي شود که به صورت خوابيده، ايستاده و ديناميک انجام مي گيرد و MRI به علت حساسيت بالا و نداشتن عوارض جانبي در صورت نياز، در تشخيص فتق هاي ديسکي کاربرد دارد.

به طور کلي نوع درمان در هر فرد بسته به مرحله بيماري، شدت علايم و زمينه روحي فرق مي کند. کمردردهاي حاد کوتاه مدت هستند و در 90 تا 80 درصد موارد با کاهش فعاليت فيزيکي و يا استراحت، دارودرماني خوب مي شوند و تنها در 3 تا 1 درصد موارد نياز به جراحي دارند.
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
2.02133s, 18q