مطالعه‌ يا تماشاي تلويزيون در حالت درازكشيده، محور چشم را تغيير دهد

۱۳۸۹/۰۲/۰۴ - ۱۲:۰۱ - کد خبر: 19632
مطالعه‌ يا تماشاي تلويزيون در حالت درازكشيده، محور چشم را تغيير دهد
عبدالهادي رييس‌زاده در گفت و گو با ایسنا اظهار داشت: در هنگام مطالعه و يا تماشاي تلويزيون فاصله چشم‌ها با كتاب و تلويزيون بايد يكسان باشد و بهتر است چشم‌ها در حالت كاملا افقي قرار داشته باشند و به طور مستقيم به سطح نگاه شود.

وي افزود: برخي افراد هنگام مطالعه، روي يك دست دراز مي‌كشند و كتاب را روي زمين قرار مي‌دهند كه در اين حالت محور چشم‌ها به صورت عمودي نسبت به زمين قرار مي‌گيرند. در اين شرايط فاصله دو چشم با كتاب برابر نيست و اين موجب مشكلات بينايي مي‌شود.

رييس‌زاده تصريح كرد: مطالعه در حالتي كه چشم‌ها افتاده باشند موجب تفاوت در شماره چشم‌ها و يا تغيير در محور آستيگماتيسم چشم مي‌شود.

وي خاطرنشان كرد: در بسياري مواقع افراد به مطب مراجعه مي‌كند و مي‌گويند مشكل بينايي دارند ولي شماره چشم آنها تغيير نكرده است. علت اين مساله تغيير در محور آستيگماتيسم چشم در اثر مطالعه به صورت خوابيده است.

اين اپتومتريست بيان كرد: بسياري از كودكان دانش‌آموز به دليل اين‌كه از مطالعه در حالت نشسته خسته مي‌شوند روي دست دراز مي‌كشند و كتاب را روي زمين قرار مي‌دهند و مشق خود را در اين حالت مي‌نويسند. والدين بايد به اين مساله توجه داشته باشند و اجازه ندهند كودك در حال درازكش درس بخواند.
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
4.23557s, 18q