تاثير شگفت‌انگيز رژيم غذايي در پيشگيري از آلزايمر

۱۳۸۹/۰۲/۰۶ - ۱۱:۳۰ - کد خبر: 19659
تاثير شگفت‌انگيز رژيم غذايي در پيشگيري از آلزايمر
محققان تاكيد كردند كه رژيم غذايي شامل روغن زيتون، انواع مغزها به خصوص گردو و فندق، ماهي و بعضي از ميوه‌هاي خاص و سبزيجات مي‌تواند تاثير فوق العاده‌اي در پيشگيري از ابتلا به بيماري آلزايمر يا كاهش سرعت پيشرفت آن داشته باشد.

بر اساس اين تحقيق، افرادي که مواد غذايي معيني را براي سلامتي مغز مصرف مي‌کنند، حدود 40 درصد کمتر از سايرين در معرض خطر ابتلا به آلزايمر هستند.

محققان با توجه به نتايج اين تحقيق خاطرنشان كردند كه يك رژيم غذايي صحيح به احتمال قوي مناسب‌ترين روش براي مقابله با آلزايمر است.

پژوهشگران تصريح كردند كه عدم استفاده از بعضي مواد غذايي مانند اسيدهاي چرب اشباع شده در گوشت قرمز و کره مي‌تواند به طور جدي و موثر براي مقابله با آلزايمر مفيد باشد و درعين حال مصرف مواد ديگري مانند اسيدهاي چرب امگا 3 و امگا 6 و ويتامين‌هاي E و B12 براي مغز مفيد هستند. بر همين اساس، محققان رژيم غذايي مختلفي را روي 2 هزار و 148 فرد سالم بالاي 65 سال آزمايش کردند که در اين بين 253 نفر به آلزايمر دچار شدند.

تحقيقات نشان داد: كساني که در سالاد از روغن زيتون استفاده کردند، 30 تا 40 درصد در نشانه‌ها و علائم بيماري آلزايمر آنها بهبودي مشاهده شد كه از اين حيث پيشرفت چشمگيري به حساب مي‌آيد.
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
0.19638s, 18q