شیوع فلج اطفال در کشورهای همسایه نگران کننده است

۱۳۸۹/۰۲/۰۶ - ۱۱:۵۲ - کد خبر: 19671
شیوع فلج اطفال در کشورهای همسایه نگران کننده است
دکتر علیرضا مرندی روز یکشنبه در مراسم بزرگداشت هفته ایمن سازی با واکسن، با اشاره به اقدامات انجام شده برای راه‌اندازی شبکه بهداشت و درمان کشور در زمان تصدی خود در سمت وزیر بهداشت، افزود: در آن زمان دولت به دلیل کمبود اعتبارات حتی شبکه بهداشت و درمان را تصویب نکرد و مجلس بار مالی آن را پذیرفت و تصویب شد.

وی با اشاره به اینکه بیش از 50 درصد مرگ و میرهای زیر پنج سال کشور در دوران قبل از انقلاب مربوط به سوء تغذیه بوده است، گفت: زمانی که وزارت بهداری آن زمان را بر عهده گرفتم با اقداماتی که در زمینه لوله کشی آبها انجام شد، 36 هزار مورد مرگ سالانه ناشی از بیماری‌های اسهالی به 300 تا 500 مورد کاهش یافت.

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس به انجام اقدامات دیگری نظیر آموزش‌ بهداشت شخصی به مردم، ترویج تغذیه با شیر مادر، ایمن سازی با واکسن و.... در زمان جنگ اشاره کرد و افزود: پیش از آن زمان ایمن سازی با واکسن در کشور وضعیت مطلوبی نداشت و طبق آمارهای آن زمان واکسن ب ث ژ تا دو درصد پوشش و برخی واکسنهای دیگر تنها تا 25 درصد پوشش داشتند.

مرندی به برنامه بسیج سلامت کودکان در زمانی که وزیر بهداشت بود اشاره کرد و گفت: پس از این برنامه اطلاعات در زمینه سلامت کودکان افزایش یافت؛ به طوری که اکنون واکسیناسیون در کودکان از دو درصد به 99 درصد افزایش یافته است.
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
1.00585s, 18q