دومين همايش ملي ساماندهي مديريت ايمني و بهداشت حرفه‌يي گشايش يافت

۱۳۸۹/۰۲/۰۹ - ۱۱:۵۴ - کد خبر: 19697
دومين همايش ملي ساماندهي مديريت ايمني و بهداشت حرفه‌يي گشايش يافت
دكتر رضاخاني جزني - دبير علمي اين همايش - كه در مراسم افتتاحيه سخن مي گفت، اظهار داشت: در اين همايش حدود 112 مقاله دريافت شد كه از اين تعداد، 48 مقاله در قالب سخنراني و 43 مقاله به صورت پوستر ارائه مي‌شوند.

وي خاطرنشان كرد: براساس قطعنامه پاياني نخستين همايش ملي ساماندهي مديريت و بهداشت حرفه اي كه در سال 83 برگزار شد، دبيرخانه دائمي همايش در دانشگاه علوم پزشكي شهيد بهشتي ايجاد شد اما زماني كه دبيرخانه ثابت ايجاد مي‌شود بايد تا حدي فرابخشي باشد و بر دانشگاه ها و سازمان هاي مختلف نظارت داشته باشد. بر همين اساس در مذاكراتي كه با دانشگاه صنعتي اميركبير انجام داديم، مقرر شد كه اين دبيرخانه يا در دانشگاه علوم پزشكي شهيدبهشتي و يا دانشگاه اميركبير ايجاد شود تا ساليانه محورهاي مشخصي را دنبال كند.

رضاخاني خاطر نشان كرد: برنامه دبيرخانه اين است كه علاوه بر برگزاري ساليانه همايش ها در طول سال نيز كارگاه هايي را برگزار و در چارچوب آن فرهنگ سازي را در جامعه ايجاد كند.

گفتني است، مديريت و ساماندهي، آموزش، پژوهش و فرهنگ سازي،‌ سلامت منابع انساني و فعاليت هاي پزشكي، فعاليت هاي مهندسي، ايمني و حوادث ناشي از كار، فعاليت هاي زيست محيطي و اقتصاد سلامت و مديريت بهداشت، ايمني و محيط زيست از جمله محورهاي دومين همايش ملي ساماندهي مديريت ايمني و بهداشت حرفه يي هستند.

طي دو روز برگزاري اين همايش، 10 كارگاه با موضوعات «مديريت HSE در دانشگاه ها، مراكز تحقيقاتي و صنايع كشور»، «‌ايمني و حوادث ناشي از شغل در محيط هاي صنعتي و آموزشي»، «‌طب كار و بهداشت حرفه‌يي در دانشگاه ها، مراكز تحقيقاتي و صنايع كشور»،‌ «كارگاه آموزشي محيط زيست در فولاد و صنايع وابسته»، «مديريت ريسك و نرم افزارهاي آموزشي در محيط هاي شغلي»، «‌نوبت كاري و برنامه ريزي آن در صنايع»، « قوانين، مقررات و مديريت بهداشت،‌ايمني و محيط زيست»، « صنعت بيمه و مديريت ايمني و بهداشت حرفه اي»، «‌اقتصاد خرد و كلان و مديريت ايمني و بهداشت حرفه اي در صنايع و دانشگاه ها» و «كارگاه پدافند غيرعامل(مديريت بحران ) در صنايع» برگزار مي شود.

دومين همايش ملي ساماندهي مديريت ايمني و بهداشت حرفه‌يي طي روزهاي 8 و 9 ارديبهشت ماه جاري در دانشگاه صنعتي اميركبير برگزار مي‌شود.
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
0.50498s, 18q