نبود رفاه اجتماعی باعث افزایش استفاده جوانان از مواد آرایشی می شود

۱۳۸۹/۰۲/۱۱ - ۱۱:۱۵ - کد خبر: 19710
نبود رفاه اجتماعی باعث افزایش استفاده جوانان از مواد آرایشی می شود
دکتر هادی معتمدی در گفتگو با مهر افزود: با توجه به اینکه جامعه ما جامعه ای کاملا جوان محسوب می شود همین امر باعث شده که در مواردی مانند جراحی بینی و استفاده از لوازم آرایشی در میان کشورهای دنیا در رده های اول قرار بگیریم.

وی با اشاره به اینکه در شرایط فعلی مکان خاصی برای تفریح و ورزش جوانان وجود ندارد، گفت: همین امر باعث می شود که جوانان اوقات بیکاری خود را در خانه به بطالت بگذرانند.

به گفته این کارشناس امورآسیبهای اجتماعی، برنامه ریزی انگیزشی به این مفهوم که انسان را به فعالیت وادار کند برای جوانان در نظر گرفته نشده و هنگامی که انگیزه در فرد وجود ندارد سعی می کند به اقدامات بیهوده ای مانند استفاده از لوازم آرایش دست بزند که نه تنها برای آنان منفعتی ندارد بلکه در دراز مدت نیز باعث بروز مضرات پوستی می شود.

معتمدی اظهار داشت: متاسفانه از سوی مسئولان کشور برنامه ریزی درستی برای رفاه اجتماعی جوانان انجام نشده و به همین دلیل است که شاهد بروز مشکلات و آسیبهای اجتماعی از جمله فرار از خانه، افزایش بی مبالاتی جنسی و...هستیم.

مدیرکل اسبق آسیبهای اجتماعی سازمان بهزیستی به نبود متولی رفاه اجتماعی در کشور اشاره کرد و گفت: وزارت رفاه و تامین اجتماعی عملا هیچ اقدام و برنامه ریزی مناسبی برای رفاه اجتماعی جوانان انجام نداده است.

وی گفت: دلیلی که باعث شده جوانان به سمت انتخاب های شخصی روی آورند این است که از والدین تا مسئولان همه بیشتر به دنبال نصیحت کردن هستند تا نیازسنجی روحی و روانی آنان.
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
3.26086s, 18q