منع استفاده از اسباب‌بازي در مواد غذايي در رستوران‌هاي كاليفرنيا

۱۳۸۹/۰۲/۱۱ - ۱۱:۲۷ - کد خبر: 19717
منع استفاده از اسباب‌بازي در مواد غذايي در رستوران‌هاي كاليفرنيا
«كن ييگر» يكي از ماموران بهداشت ايالت «كاليفرنيا» در آمريكا، يادآور شد: طي 30 ساله گذشته ميزان چاقي در كودكان سه برابر شده و دو سوم بزرگسالان هم به همين بيماري گرفتار شدند؛ به طوري كه هم اكنون 190 ميليون نفر در اين كشور طي سه دهه گذشته دچار چاقي و اضافه وزن شديد شدند.

وي خاطرنشان كرد: با توجه به اين كه اسباب بازي داخل جعبه‌هاي غذاي كودك باعث افزايش ميل اين كودكان به مصرف مواد غذايي آماده و سرخ كردني‌ها و اضافه وزن شديد مي‌شود، به همين دليل ما به تمامي رستوران‌ها و فروشندگان مواد غذايي در سراسر ايالت كاليفرنيا دستور داديم تا اين اسباب بازي‌ها را از اين بسته‌ها خارج كنند.

«دانيل كانوي» رييس امور اجتماعي و مركز بهداشت ايالت «كاليفرنيا» نيز خاطرنشان كرد: دپارتمان بهداشت ايالتي اميدوار است با ممنوع كردن استفاده از اسباب بازي درون بسته‌هاي غذاي كودك، ميزان مصرف اين مواد غذايي در ميان كودكان كاهش يابد و به اين ترتيب از تعداد افراد چاق و داراي اضافه وزن در آمريكا كاسته شود. البته فروشندگان و توليدكنندگان مواد غذايي آماده از هر روشي براي به فروش رساندن محصولات خود استفاده مي‌كنند. ما بايد به دنبال راهي باشيم تا به طور كامل مصرف مواد غذايي آماده يا «fast food» را در ميان اقشار مختلف جامعه آمريكايي بكاهيم. درغير اين صورت تا چند سال آينده نسلي با اضافه وزن بسيار زياد خواهيم داشت.
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
0.98254s, 18q