اجراي طرح پزشك خانواده در شهرها و روستاهاي4 استان كشور طي سال جاري

۱۳۸۹/۰۲/۱۳ - ۱۲:۰۳ - کد خبر: 19733
اجراي طرح پزشك خانواده در شهرها و روستاهاي4 استان كشور طي سال جاري
دكتر مرضيه وحيد دستجردي با اعلام اين خبر گفت: تكميل خانه‌هاي بهداشتي درماني روستاها پيش‌ زمينه برگزاري موفق طرح پزشك خانواده و از اولويت‌هاي كاري وزارت بهداشت در سال 89 است.

وي با بيان ‌اينكه امسال طرح پزشك خانواده در تمامي شهرها و روستاهاي 4 استان كشور اجرا مي‌شود، افزود: اميدواريم با اجرايي شدن كامل طرح پزشك خانواده در سراسر كشور در آينده نزديك مردم طعم ‌شيرين خدمات پزشكي را بيشتر و بهتر بچشند.

شرط ادامه كار بيمارستان‌ها، ارتقاء اورژانس‌ها

بنابر اعلام روابط عمومي وزارت بهداشت، دستجردي ارتقاي اورژانس‌هاي بيمارستاني را از ديگر برنامه‌هاي وزارت بهداشت در سال جاري عنوان كرد و گفت: ارتقاء اورژانس‌هاي بيمارستاني براي اعتباربخشي و صدور مجوز براي ادامه كار بيمارستان‌ها يك شرط اساسي است.

وي با تاكيد بر اين كه با تربيت متخصص طب اورژانس در دانشگاه‌هاي علوم پزشكي كشور از اين پس در اورژانس‌ها، پزشكان طب اورژانس حضور خواهند داشت، افزود: وجود يك پزشك مقيم در اورژانس بيمارستان‌ها يك ضرورت بوده و وزارت بهداشت پيگير تحقق اين موضوع است. بنابراين حتي اگر متخصص طب اورژانس به ميزان مورد نياز نداشتيم تا پايان امسال در كليه اورژانس‌هاي بيمارستاني متخصص، جراح و يا متخصص داخلي مستقر خواهد شد.

بيمه شدن برخي داروهاي سرطاني

دستجردي در ادامه از تعامل وزارت بهداشت با سازمان‌هاي بيمه‌گر و وزارت رفاه براي تحت پوشش قرار دادن برخي اقلام دارويي گران‌قيمت بيماران سرطاني خبر داد و افزود: برخي بيماران سرطاني به دليل گراني داروهاي خود در مضيقه هستند كه با تعامل با سازمان‌هاي بيمه‌گر و وزارت رفاه درصدد هستيم، برخي از اين اقلام دارويي را تحت پوشش بيمه قرار دهيم.

وي گفت: در اين راستا در شوراي تدوين دارويي كشور نيز تدوين و تصويب پروتكلي در اين زمينه را پيگيري مي‌كنيم كه هم نفع پزشكان در آن لحاظ شده باشد و هم نفع بيماران.

وزير بهداشت از احتمال توليد برخي ديگر از اقلام دارويي كه كارهاي مطالعاتي آن طي سال‌هاي گذشته آغاز شده است در سال 89 خبر داد و گفت: تا چند ماه آينده برخي داروهاي سرطاني كه در مرحله مطالعه بوده است به توليد داخلي خواهد رسيد.
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
نظرات
سحرحسینی
جهت ثبت نام طرح پزشک خانواده در استان تهران
ایوب
آیابرای جذب نیرو در بزشک خانواده جدیدبرای نیروهای بهداشتی برنامه دارند؟
2.60452s, 20q