روش حجيم سازي لبها با نظر پزشك متخصص انتخاب شود

۱۳۸۹/۰۲/۱۴ - ۱۶:۰۹ - کد خبر: 19745
روش حجيم سازي لبها با نظر پزشك متخصص انتخاب شود
به گزارش صدف نیوز ، دکتر محمد علي نيلفروش زاده رئيس مرکز تحقيقات پوست و سالک در گفت وگو باايسنا، ضمن بيان مطلب فوق افزود: در برخي از اين روش‌ها با وارد کردن مواد طبيعي (مثل چربي) يا مصنوعي (مثل ژل‌ها) به درون لب بر حجم آن افزوده مي‌شود اما در روش جراحي، بخشي از پوست بيرون لب به موازات خط لب برداشته مي‌شود و خط لب به محل برش دوخته شده و با اين کار لب‌ها برجسته‌تر مي‌شود.
وي در ادامه ضمن اشاره به اينکه اشکال روش جراحي عمدتا باقي ماندن احتمالي اسکار است؛ افزود: اينکه چه روشي در حجيم سازي لب‌هاي هر فرد مناسب است منوط به نظر پزشک، نياز خاص بيمار، حجم ناحيه و پايداري ماده مورد نظر است اما در حال حاضر شايع‌ترين روش مورد استفاده، تزريق ژل است. ولي بهترين ژل‌ها انواعي هستند که حداکثر سازگاري بيولوژيکي را با بدن داشته، واکنش ايمني بدن را تحريک کنند و سرطان زا نباشند.

دانشيار دانشگاه علوم پزشکي تهران تصريح کرد: تزريق ژل‌هاي دائمي با ترکيب پلي آمينوگليکان با عوارض بسيار جدي همراه است که امروزه کاربرد آنها منسوخ شده است. البته لازم به يادآوري است، با توجه به اينکه لب‌ها داراي خون رساني بالايي بوده و کاملا متحرک هستند، پايداري ژل مورد نظر و حجم تزريق شده بايد بسيار دقيق انتخاب شود.

وي خاطرنشان کرد: اغلب ژل‌ها از ماده‌اي به نام هاليورونيک اسيد هستند که معمولا براي لب‌ها بي ضرر است اما شبيه هر تزريق ديگري در ناحيه صورت، احتمال ايجاد عوارض آلرژيک، درد حين تزريق و پس از آن، تورم، کبودي لب‌ها و حتي احتمال نتايج نامطلوب‌تر از جمله غيرقرينگي در صورت تزريق با حجم نامناسب وجود دارد.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
6.00073s, 18q