قاليباف: نبايد مشوق افزايش شمار فرزندان در خانواده‌هايي باشيم كه تمايلي به آن ندارند

۱۳۸۹/۰۲/۱۸ - ۱۱:۴۱ - کد خبر: 19771
قاليباف: نبايد مشوق افزايش شمار فرزندان در خانواده‌هايي باشيم كه تمايلي به آن ندارند
محمدباقر قاليباف در مراسم گراميداشت روز جهاني ماما، در خصوص بحث مواليد گفت: اگرچه براساس ظرفيت و منابع كشور ما مي‌توانيم پذيراي دو برابر جمعيت كنوني كشور باشيم، اما نبايد فراموش كنيم كه رشد بي‌رويه جمعيت در سال 64 با ميزان مواليد يك ميليون و 800 هزار تولد، تبعاتي را به همراه داشت.

شهردار تهران با تاكيد بر ضرورت بالفعل شدن فرصت‌ها براي رشد جمعيت پيش بيني شده، افزود: نبايد تامين بهداشت، شغل و رعايت مباحث تربيتي را براي اين افراد ناديده گرفت.

قاليباف در ادامه با تاكيد بر ضرورت توجه به سلامت زنان و كودكان، به نقش كليدي ماما در حفظ و تامين سلامت خانواده اشاره كرد و افزود: من هم به عنوان مدير شهر تلاش كردم تا امكان حضور خانوادگي در سالن‌ها و مجموعه‌هاي ورزشي فراهم شود.

وي با بيان اينكه شهرداري تهران فضاهايي را فراهم كرده است تا خانواده‌ها در اين فضا، فرصت‌هاي با هم بودن را سپري كنند، افزود: در شهر تهران و كمتر جايي براي ايجاد اين قبيل فرصت‌ها براي خانواده‌ها فراهم شده است.

شهردار تهران با بيان اينكه در ساليان اخير ايجاد مجموعه‌هاي ورزشي ويژه بانوان در شهر تهران چندين برابر افزايش داشته است،‌ افزود: در برخي از سالن‌هاي ورزشي استخر و سونا هم فراهم شده است.

وي با اشاره به وجود 7 مجموعه بزرگ با نماي دوبلكس براي استفاده خانوادگي، گفت: خانواده‌ها مي‌توانند به طور مساوي از اين مجموعه‌ها استفاده كنند.

قاليباف از رويكردهاي شهرداري تهران را توجه به سلامت خانواده در حوزه بهداشت و درمان برشمرد و افزود: با راه‌اندازي خانه‌هاي سلامت محله محور تاكنون اقدامات خوبي در اين باره انجام شده است.

وي با تاكيد براينكه بايد به مقوله سلامت به عنوان يك ضرورت جدي توجه شود، گفت: خدشه دار شدن سلامت جامعه، تبعات اجتماعي و اقتصادي فراواني را به همراه دارد.

شهردار تهران تحقق شعار شهر سالم را در گروي داشتن شهروند سالم، خانواده سالم و در نهايت محله و شهر سالم دانست و افزود: خانواده مي‌تواند فرد و جامعه را در ابعاد گوناگون تربيت كند.

قاليباف توجه به سلامت را امري ملي، انساني، ديني و مردمي عنوان كرد و افزود: زماني عنوان مي‌شد همه نهادها و ارگان‌هاي مرتبط با سلامت در برابر تامين سلامت مردم مسئولند. شهرداري تهران با تمام وجود اين موضوع را درك كرده است، هرچند سياست‌گذار اصلي در اين امر سيستم بهداشتي درماني كشور است.
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
7.30065s, 18q