هر ساعت يك نوزاد مبتلا به سيفيليس در چين متولد مي‌شود

۱۳۸۹/۰۲/۱۸ - ۱۲:۱۷ - کد خبر: 19778
هر ساعت يك نوزاد مبتلا به سيفيليس در چين متولد مي‌شود
كارشناسان بهداشتي در اين باره خاطرنشان كردند: اين بيماري باكتريايي علاج پذير كه تقريبا 50 سال پيش ريشه‌كن شده در شهر بزرگ شانگهاي در چين دوباره ظهور كرده است.

بر اساس گزارش منتشر شده در مجله پزشكي نيوانگلند، ازدواج مردان همجنس‌باز و دو جنسيتي با خانواده‌ها، اين اپيدمي را تشديد و وخيم‌تر كرده است.

افزايش اين قبيل رفتارهاي ناسالم حاصل روابط نامشروع بسياري از مردان تجاري و كارگران مهاجر در اين شهر اقتصادي رو به رشد در مواقع دور بودن از منزل و خانواده‌هايشان است.

روزنامه ديلي اكسپرس به نقل از دكتر جوزف توكر محقق اصلي اين پژوهش آورده است كه در قرن‌هاي 50 و 60 ميلادي در چين سيفيليس و ساير بيماري‌هاي مقاربتي در چين بسيار نادر بود اما شمار مبتلايان به اين بيماري‌هاي در سال‌هاي اخير به سرعت رو به رشد داشته است.

دكتر توكر متخصص بيماري‌هاي عفوني در دانشگاه كاروليناي شمالي، آمار جديد را طي يك مصاحبه ارائه كرده است.

وي تصريح كرد: هر چند درمان عفونت سيفيليس تنها با يك تزريق ارزان پني‌سيلين امكان پذير است اما علائم بيماري به راحتي قابل تشخيص نيست و اغلب درمان نشده رها مي‌شود.

به گزارش ايسنا، سيفيليس يک بيماري باکتريايي است و در دو شکل جنسي (بيماري‌هاي مقاربتي) و غيرجنسي انتشار مي‌يابد.

اين بيماري در اثر تماس مستقيم با پوست عفوني منتقل مي‌شود. همچنين از مادر به نوزاد و از طريق خون آلوده منتقل مي‌شود. اين بيماري در صورت درمان نشدن مي‌تواند سبب زمين گير شدن افراد يا حتي مرگ آنها شود.

روش تشخيص اين بيماري آزمايش خون و كشت ميکروب است. توصيه مي‌شود تمام زنان باردار اين آزمايش خون را انجام دهند.
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
7.10063s, 18q