وزیر بهداشت:بهترين حکم‌ها را صادر کنيد تا در خدمت به مردم خدشه وارد نشود

۱۳۸۹/۰۲/۲۰ - ۱۲:۰۲ - کد خبر: 19788
وزیر بهداشت:بهترين حکم‌ها را صادر کنيد تا در خدمت به مردم خدشه وارد نشود
دکتر مرضيه وحيد دستجردي در همـــايش هيات‌هاي رسيدگي به تخلفات اداري کارکنان اين وزارتخانه ضمن بيان اين مطلب گفت: براي رسيدگي عادلانه به پرونده‌هـــا علاوه بـــر دوري از حب و بغض‌ها و رعايت مسايل اخلاقي از جمله پرهيز از باند بازي‌ها بايد تمامي هيات‌هاي رسيدگي کننده و دانشگاههاي علوم پزشکي بوسيله حقوق دادن‌هاي برجسته آموزش ببينند.

وي افزود: من درمدت کوتاه وزارت در دولت دهم متوجه شدم در بسياري از پرونده‌ها که به ديوان عدالت اداري درمورد وزارت بهداشت ارجاع شده است، وزارت بهداشت ذيحق نيست که مهمترين دليل اين امر عدم ارتباط تنگاتنگ قانوني بين وزارت بهداشت وديوان عدالت اداري است.

دکتر دستجردي با بيان اين که ارتباط وثيق با ديوان عدالت اداري و وزارت بهداشت با وجود فردي آگاه مثل جناب آقاي منتظري در راس اين ديوان امکانپذيرتر شده است، اظهار داشت: اين ارتباط در انطباق راي‌هاي صادره با واقعيات موجود بسيار تاثير گذار است.

وي با اشاره به شعار «همت مضاعف و کار مضاعف» در سال جاري بيان کرد: ماموريت‌ها و وظايف خطيري در سال جديد پيش رو داريم که لازمه آن ايجاد انگيزه بيشتر در کارکنان است و اين انگيزه جز با عدالت در برخورد با متخلفين و تشويق کساني که عملکرد خوب دارند در هيات‌هاي رسيدگي به تخلفات بوجود نمي‌آيد.

وزير بهداشت با اعلام اين که خود روزگاري از اعضاء هيات‌هاي رسيدگي به تخلفات و گزينش بوده است، اضافه کرد: نقش مثبت هيات‌هاي رسيدگي به تخلفات در مرحله بدوي و تجديد نظر در پالايش محيط‌ها و سالم سازي ادارات بر هيچ کس پوشيده نيست.

دکتر دستجردي در پايان از هيات‌هاي رسيدگي به تخلفات خواست از باند بازي و فرقه گرايي و يک جانبه نگري در صدور حکم پرهيز کنند و براي اشراف بر مسايل قانوني و حقوقي ارتباط خوبي با هيات عالي نظارت و نمايندگان ديوان عدالت اداري در تمامي بخش‌هاي وزارت بهداشت داشته باشند.
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
6.24091s, 18q