حنا خطر ابتلا به سرطان خون را افزايش مي‌دهد

۱۳۸۹/۰۲/۲۳ - ۱۱:۳۱ - کد خبر: 19814
حنا خطر ابتلا به سرطان خون را افزايش مي‌دهد
در اين تحقيق مشخص شد كه نرخ ابتلا به سرطان خون در امارات در بين زنان دو برابر بيشتر از مردان اين كشور است و درعين حال ميزان ابتلا به اين سرطان در بين زنان اماراتي 63 درصد بيشتر از زنان مهاجر است.

روزنامه تلگراف چاپ انگليس در اين باره نوشت؛ محققان پس از مطالعه روي 236 بيمار مبتلا به اين سرطان در كشور به نتايج فوق دست يافته‌اند.

دكتر عنان حسن استاديار دانشگاه امارات متحده عربي در اين تحقيق خاطرنشان كرد كه مواد شيميايي موجود در رنگ موي حنا و فقدان تماس با نور خورشيد عامل اصلي افزايش نرخ ابتلا به اين سرطان در بين زنان اماراتي است.

به گزارش ايسنا، واژه لاتين لوكمي به معناي خون سفيد است كه فرآيند تکثير، خونسازي و ايمني طبيعي بدن را مختل مي‌کند.

به گفته متخصصان؛ اجتماع اين سلول‌هاي سرطاني در خارج از مغز استخوان، موجب تشکيل توده‌هايي در اندام‌هاي حياتي بدن، نظير مغز و يا بزرگ شدن غده‌هاي لنفاوي، طحال، کبد و ناهنجاري عملکرد اندام‌هاي حياتي بدن مي‌شوند.

آمارها نشان مي‌دهد كه لوسمي يا سرطان خون شايع‌ترين نوع سرطان اطفال در جهان محسوب مي‌شود. لوسمي از نظر وسعت، شدت و سرعت پيشرفت بيماري به دو دسته حاد و مزمن تقسيم مي‌شود.

لوسمي حاد عبارت از رشد سريع همراه با تعداد زياد گلبول‌هاي سفيد نارس است و فاصله زماني بين شروع بيماري و گسترش آن بسيار کوتاه مي‌باشد.

لوسمي مزمن، رشد آهسته، همراه با تعداد بيشتري از سلول‌هاي سرطاني بالغ‌تر است و مدت زيادي تا بروز علائم باليني آن طول مي‌كشد. لوسمي نيز با توجه به نوع سلول موجود در بافت مغز استخوان که دچار تراريختگي و سرطان شده است، تعريف مي‌شود.

محققان مي‌گويند؛ اشکال مختلفي از اين نوع سرطان وجود دارد که هر کدام نشانه‌ها و عوارض خاص خود را دارند.
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
نظرات
جواد
عزيزم تو اين تحقيق عربي ذهنها رو از رنگ موي شيميايي به حناي طبيعي منحرف كرده اند و موضوع رو وارونه جلوه داده اند وگرنه هر آدم عاقل و باسوادي ميدونه كه رنگ موهاي شيميايي و حناهايي كه داخلشون مواد شيميايي بكار رفته سرطانزا هستند نه حناي طبيعي،درضمن درمورد خواص حنا يه سري به كتاب بو علي حتما بزنيد.
2.11558s, 19q