درمان دردهاي مزمن چند تخصصي است

۱۳۸۹/۰۲/۲۵ - ۱۲:۰۹ - کد خبر: 19839
درمان دردهاي مزمن چند تخصصي است
دكتر شريفي ــ رييس انجمن بررسي و مطالعه درد در ايران ــ در افتتاحيه دهمين همايش علمي درد به هزينه‌هاي اجتماعي ناشي از درد در كشور اشاره كرد و افزود: در برخي از مناطق، مراكز تيمي براي درمان درد راه‌اندازي و براي همايش امسال هم شعار «درمان چند تخصصي درد» برگزيده شده است.

به گزارش ايسنا، دكتر مهرداد مكرم ــ رييس كلينيك درد دانشگاه علوم پزشكي زاهدان ــ در حاشيه همايش درد با رد اين باور غلط كه درد را بايد تحمل كرد، افزود: احساس درد تاثير زيادي در فيزيولوژي و كاركرد بدن دارد.

وي با اشاره به بروز دردهاي پس از عمل جراحي در ادامه، خاطر نشان كرد: شديدترين دردها در بيماران مبتلا به سرطان است.

دكتر مكرم به آمار فراوان سزارين در كشور اشاره كرد و ترس ناشي از درد زايمان را يكي از علل آن برشمرد و افزود: از اين رو فعاليت بر روي زايمان‌هاي بي درد در كشور يك ضرورت به شمار مي‌آيد.

رييس كلينيك درد دانشگاه علوم پزشكي زاهدان ، مؤثرترين روش براي ايجاد زايمان‌هاي بي درد را استفاده از بي حسي اپي دورال دانست و يادآور شد: در اين روش با تنظيم ميزان دوز دارو براي جلوگيري از بروز اختلال در روند زايمان ماده ضد درد، تزريق و عصب اپي دورال بلوكه مي‌شود.

وي عارضه طولاني شدن مدت زايمان را در برابر مزاياي فراوان اين شيوه كاهش درد را ناچيز عنوان كرد و در پايان يادآور شد: هم اكنون از اين شيوه براي انجام زايمان بدون درد در دانشگاه علوم پزشكي زاهدان استفاده مي‌شود.
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
0.36195s, 18q