صالحی خبر داد

بهره‌مندی یک میلیون ایرانی از رادیوداروها

۱۳۹۵/۰۸/۲۹ - ۱۷:۲۱ - کد خبر: 198681
بهره‌مندی یک میلیون ایرانی از رادیوداروها

سلامت نیوز: رئیس سازمان انرژی اتمی ایران گفت: یک میلیون ایرانی از رادیودارو استفاده می‌کنند، بدین منظور قرارداد 70 میلیون یورویی گ.م.پ را برای تولید رادیودارو با طرف خارجی امضا کرده‌ایم.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از فارس از بوشهر علی‌اکبر صالحی صبح امروز در مراسم آغاز عملیات اجرایی اورژانس هسته‌ای اظهار داشت: اعتبار این قرارداد 70 میلیون یورویی از صندوق توسعه ملی تأمین می‌شود و امیدواریم تا سه سال آینده در اجرای این طرح رادیوداروها را تولید و صادر کنیم.

رئیس سازمان انرژی اتمی ایران افزود: به زودی قسط اول ساخت دو نیروگاه جدید بوشهر به مبلغ 10 هزار میلیارد دلار که 30 هزار میلیارد آن با همکاری بانک مرکزی تأمین می‌شود، پرداخت خواهد شد.

صالحی گفت: با اجرای طرح‌های بیمارستانی تحول عظیمی در استان بوشهر رخ می‌دهد که به نفع مردم این استان است.

وی افزود: همزمان با ساخت دو نیروگاه جدید آب‌شیرین‌کن با ظرفیت 200 هزار متر مکعب نیز در بوشهر احداث خواهد شد و همه این طرح‌ها نشان می‌دهد که شیب توسعه ایران افزایش یافته و آینده تابناکی پیش روی کشور است.

صالحی با اشاره به احداث سومین اورژانس هسته‌ای در کشور اظهار کرد: براساس قوانین نظام هسته‌ای باید در محلی که فعالیت هسته‌ای انجام می‌شود اورژانس هسته‌ای هم احداث شود و هم‌اکنون در اصفهان، اراک و بوشهر اورژانس هسته‌ای در نظر گرفته شده است.

وی اضافه کرد: اورژانس هسته‌ای بوشهر در 8 هزار متر مربع احداث می‌شود و با احداث بیمارستان جامع و بیمارستان قلب تحول عظیمی در سلامت استان بوشهر رخ خواهد داد.

رئیس سازمان انرژی اتمی ایران با بیان اینکه به‌کارگیری فناوری هسته‎ای از اولویت‌های ماست، گفت: برای تولید محصولات جدید تفاهم‌نامه‌ای با بخش‌های مختلف از جمله وزارت نفت و حوزه کشاورزی امضا کردیم به طور مثال در حوزه کشاورزی برای مبارزه با آفات و مقاوم‌سازی محصولات کشاورزی از فناوری هسته‌ای بهره خواهیم برد.

صالحی بیان کرد: کرم گلوگاه انار خسارت زیادی به باغات انار زده و در سازمان انرژی اتمی برای مبارزه با این خسارت نتایج خوبی گرفتیم که یک محصول جدید تولید کنیم.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
2.62991s, 19q