محدوديت تبليغات و فروش هله هوله‌ها به کودکان

۱۳۸۹/۰۳/۰۴ - ۱۸:۱۰ - کد خبر: 19878
محدوديت تبليغات و فروش هله هوله‌ها به کودکان
به گزارش سلامت نیوز به نقل از ایسنا ، توصيه‌هاي جهاني فروش غذاها و نوشيدني‌هاي غيرالکلي به کودکان به شکل دستورالعملي به 193 کشور عضو سازمان جهاني بهداشت ارائه شد.

مواد غذايي با چربي، قند يا نمک فراوان با انواع بيماري‌هاي مزمن مانند ديابت، بيماري‌هاي قلبي و سرطان‌ها مرتبط است. اين بيماري‌ها 60 درصد علل مرگ در سراسر جهان را موجب مي‌شوند.

يک عضو دپارتمان بيماري‌هاي مزمن سازمان جهاني بهداشت (WHO) گفت: شيوع چاقي در کودکان به صورت جهاني در حال افزايش است. ميزان اين افزايش با توجه به تغيير سريع رژيم غذايي و الگوي فعاليت‌هاي بدني در کشورهاي در حال توسعه چشمگيرتر است.

بر اساس آمارهاي موجود، حدود 42 ميليون کودک زير 5 سال دچار اضافه وزن هستند و 35 ميليون نفر از آنها در کشورهاي در حال توسعه زندگي مي‌کنند.

بر اساس دستورالعمل جديد سازمان جهاني بهداشت، احتمال چاقي با استفاده از رژيم غذايي ناسالم در دوران کودکي شروع و در طول زندگي ادامه مي‌يابد.

کارشناسان سازمان جهاني بهداشت معتقدند: تنظيم دستورالعمل فروش مواد غذايي و نوشابه‌هاي غيرالکلي به کودکان مي‌تواند نقش قابل توجهي در کمک به کشورهاي عضو اين سازمان در ترويج الگوي سالم خوردن داشته باشد و به کاهش ميزان چاقي روزافزون کودکان در دنيا کمک کند.
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
6.27759s, 19q