گزارش برنج‌هاي آلوده آماده ارائه به صحن علني مجلس است

۱۳۸۹/۰۳/۰۸ - ۱۰:۴۴ - کد خبر: 19884
گزارش برنج‌هاي آلوده آماده ارائه به صحن علني مجلس است
به گزارش سلامت نيوز ، حسينعلي شهرياري در گفت‌وگوبا توانا با اشاره به بحث برنج‌هاي آلوده و بررسي‌هاي كميسيون بهداشت و درمان در اين باره اظهار داشت: پس از بررسي‌هاي متعدد كميسيون گزارشي را آماده كرده است تا در فرصت مناسب در صحن علني ارائه كند.
نائب رئيس كميسيون بهداشت و درمان افزود: 8 نوع از برنج‌هاي وارداتي به سرب آلوده‌ بوده‌اند؛ در مورد آلايندگي آرسنيك در برنج‌ها هم بايد بيشتر بررسي شود چون در اين مورد هنوز استانداردي كه مورد تأييد باشد، وجود ندارد.
شهرياري درباره برنامه پنجم در بخش بهداشت گفت: كميسيون نظرات كارشناسي را بررسي مي‌كند و نقاط داراي ضعف را از طريق كميسيون تلفيق پيشنهاد و برطرف مي‌كند.
به گزارش فارس مرضيه وحيددستجردي وزير بهداشت چندي پيش به منظور پاسخگويي سؤالات تعدادي از اعضاي كميسيون بهداشت مجلس در اين كميسيون حاضر شد.
در اين جلسه كارگروه منتخب كميسيون براي آناليز آلودگي برنج‌هاي وارداتي به فلزات سنگين، گزارش خود را ارائه كرد كه در اين گزارش تأكيد شده بود 8 نوع برنج وارداتي بيش از حد مجاز به فلز سنگين سرب آلوده هستند و مردم از خريد و خوردن آنها امتناع كنند.
همچنين اين گزارش به تصويب كميسيون بهداشت و درمان رسيد و قرار شد در روزهاي آينده گزارش مذكور در صحن مجلس قرائت شود.
طبق اين گزارش برنج‌هاي عطر گل باز، كيهان، سارال، جادوگر، حاجي مرادي، هاشمي 1121، عرر‌مان و برنج دل‌مباركه كوهرنگي، 8 نوع برنج آلوده وارداتي از هند و پاكستان به فلز سرب است.
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
0.71655s, 19q