محتواي آموزش‌هاي زمان ازدواج تغيير كرد

۱۳۸۹/۰۳/۰۸ - ۱۹:۵۸ - کد خبر: 19889
محتواي آموزش‌هاي زمان ازدواج تغيير كرد
به گزارش سلامت نیوز ، دكتر محمد اسلامي در گفت‌وگو با ایسنا، با اشاره به مصوبه هيات دولت در رابطه با طولاني شدن آموزش‌هاي زمان ازدواج از سال جاري، گفت: اين آموزش‌ها بايد به 16 ساعت افزايش مي‌يابد كه ممكن است چهار ساعت آن حضوري و 12 ساعت نيز غيرحضوري باشد. به اين منظور همكاري سازمان ملي جوانان و نهاد زنان خانواده بسيار لازم است تا اين آموزش‌ها با كيفيت مناسبي ارايه شود.

وي با اشاره به برنامه‌هاي وزارت بهداشت براي تغيير محتواي آموزش‌هاي زمان ازدواج با توجه به نيازهاي گروه مخاطب، ادامه داد: آموزش‌هاي زمان ازدواج طي 14 - 13 سال گذشته به مخاطبان ارايه مي‌شد كه برنامه‌هاي اين امر در فاصله‌هاي زماني بازنگري شده بود؛ اما به نظر مي‌رسيد كه اين بازنگري مطابق خواسته‌هاي گروه مخاطب نيست و از خود مردم در رابطه با نيازهاي آنها سوال نشده بود.

اسلامي افزود: تاكيد آموزش‌ها و برنامه‌هاي زمان ازدواج بر همه مسايل مرتبط با اين زمينه از جمله سرطان‌هاي زنان، شير مادر، واكسيناسيون، تنظيم خانواده و همه روش‌هاي پيشگيري از بارداري و بسياري از موارد اين چنيني بود. اما بررسي انجام شده از گروه مخاطب مشخص كرد كه اين گروه به اطلاعاتي نظير مسايل مذهبي ازدواج، روابط اجتماعي با همسر و خانواده همسر، روش‌هاي موقت پيشگيري از بارداري (با توجه به آغاز زندگي مشترك) و آموزش روابط زناشويي نيز نياز دارند. در اين زمينه تقريبا بيش از دو سال كار شد و بسته آموزشي مربوطه تهيه و سعي شد در هر بسته آموزشي از كارشناسان و متخصصان همان بحث كمك گرفته شود.

وي گفت: بسته جديد خدمات آموزشي قبل از ازدواج در حال حاضر در سطح كشور در حال اجراست. متناسب با زمان اين برنامه نيز بايد به روز شود.

معاون اداره تنظيم خانواده و جمعيت وزارت بهداشت از تربيت 15مربي ارشد و 80 مربي در سطح كشور براي ارايه آموزش‌ بسته‌هاي جديد آموزش‌هاي قبل از ازدواج خبر داد و گفت: در حال حاضر مربيان دانشگاه‌ها در حال آموزش هستند كه بر اساس اين بسته خدمتي جديد، چه نوع آموزش‌هايي را بايد قبل از ازدواج به مخاطبان خود ارايه دهند.
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
0.44776s, 19q