ليزر، موثرترين روش براي رفع موهاي زايد است

۱۳۸۹/۰۳/۱۵ - ۱۳:۴۸ - کد خبر: 19914
ليزر، موثرترين روش براي رفع موهاي زايد است
به گزار سلامت نیوز ؛ دکتر محمد علي نيلفروش زاده در گفت وگو با ایسنا، ضمن بيان مطلب فوق گفت: موهاي زايد يا ناخواسته يکي از مشکلات شايع زيبايي در هر دو جنس است، البته رويش ريش و سبيل در مردان امري طبيعي و مطلوب است اما در زنان، رشد موهاي صورت و بدن امري ناخواسته و رنج آور است.

وي افزود: با ورود ليزر به بازار علي رغم گران بودن ولي به دليل کاهش تعداد جلسات درمان و موثر بودن در از بين بردن طولاني مدت يا دائم موهاي زايد بسيار مناسب بوده است.

دانشيار دانشگاه علوم پزشکي تهران تصريح کرد: ليزرهاي موجود که مجوز FDA را براي انجام درمان دريافت کرده‌اند، بيشترين صدمه را به پياز مو وارد مي‌كند بدون اينکه بافت سالم اطراف دچار تغييرات چنداني شوند و داراي مزيت‌هايي چون درد کمتر، کاهش عوارضي چون کک يا اسکار، بدون محدوديت براي هر قسمت از بدن و سرعت عمل بيشتر است و حتي مردان نيز مي‌توانند از آن استفاده کنند.

اين فلوشيپ فوق تخصص جراحي پوست و ليزر يادآور شد: گيرنده اصلي نور ليزر از بين برنده موهاي زايد سلول‌هاي زنده و داراي رنگدانه مو هستند بنابراين موهايي که در مرحله آخر رشد قرار دارند و حاوي رنگدانه کافي هستند، نور ليزر را جذب كرده و قسمت سازنده مو دچار اختلال شده از بين مي‌رود. از طرف ديگر، ليزر در مرحله رشد اثر مي‌کند. موهاي بدن از نظر مرحله رشد يکسان نيستند، به همين علت ممکن است يک بار ليزر کافي نباشد و از 2 تا 5 جلسه و حتي در برخي نژادها جلسات بيشتري لازم باشد.

وي در پايان افزود: احتمال تاثير مسائلي از قبيل نژاد، سن، وزن و وضعيت هورموني و حتي مصرف برخي داروها روي نتايج درمان وجود دارد. بنابراين انجام ليزر موهاي زايد بايد حتما توسط متخصصان پوست صورت پذيرد که آگاهي کامل نسبت به ساختمان و رشد مو، عوامل طبيعي و غيرطبيعي تاثيرگذار بر موهاي نقاط مختلف بدن و آگاهي به فيزيک ليزر و نحوه استفاده و نوع دستگاه ليزر التهاب پارامتري‌هاي درماني مناسب را داشته باشد.
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
1.18015s, 19q